Instagram Konusunda Genel Hatalar

Günümüzün büyük bir çoğunluğunu sosyal medyada harcar hale geldik. Yolda, otobüste, evde ve işte hiç fark etmez. Telefon veya türevi cihazlar elimizde olduğu sürece sosyal medyadan kaçamıyoruz. Bu yazımızda Instagram kullanıcılarının nadir de olsa karşılaştığı ve sürekli uygulamadığı için bilgisinin olmadığı hatalar ve sorunlardan bahsedeceğiz.

Instagram Şikayet Etme

Bir kullanıcının instagram hesabının sıkıntılı, başka birisini izinsiz kopyalamış veya kural ihlali yaratan içerikler paylaşıyorsa şikayet etmek isteyebilir, platformdan bu kullanıcının kaldırılmasını isteyebilirsiniz. instagram şikayet etme özelliği sayesinde bu tip durumlara çözüm getirmeniz mümkün. Tabi tek başınıza yapacağınız işlem çok uzun bir zaman sonra hatta büyük ihtimal olumsuzlukla sonuçlanacak. Bu yüzden olabildiğince çok kişi tarafından report edilmesi gerekmektedir. Kullanıcının veya postun hemen sağında bulunan üç noktaya tıklayarak şikayet edebilirsiniz.

Instagram Açılmıyor

Özellikle Android cihazlarda karşılaşılan bu hatanın yüzlerce hatta binlerce sebebi olabilir. Fakat %90 ihtimalle telefonunuzun güncellemeleri veya sistem hafızasından kaynaklıdır. Yapmanız gereken öncelikle cihazınızda uygulama ve sistem bazlı güncelleme olup olmadığını kontrol etmek, eğer güncel değilse işlemi gerçekleştirmek. Bir diğer çözüm önerisi ise uygulamayı silip, Clean Master gibi bir uygulama yardımı ile önbellek temizlemek ve tekrardan kurmak. Bu işlemleri yerine getirerek instagram açılmıyor sorunundan kurtulabilirsiniz.

iCloud Şifremi Unuttum

Instagram’dan bahsederken, Apple ile ilgili büyük bir sorunu da dile getirmek istedik. Eğer iCloud Şifremi Unuttum diyorsanız yapmanız gereken iTunes yardımı ile cihazınızı bilgisayarınıza bağlamak ve telefonu sıfırlamak. Böylece yeni bir hesap ile devam edebilirsiniz.

Instagram Konusunda Genel Hatalar” için 10 yorum

  1. Çok yararlı bir içerik olmuş. İnstagram konusunda genel hatalar hakkında çoğu şeyi öğrendim sayenizde. Teşekkürler…

  2. çözüm üretme konusunda çok iyisiniz. bilmegim bilgileri bu site aracılığla oğreniyorum

  3. Öncelikle makale için teşekkürler ufak hatalarımı sayenizde neden olduğunu öğrnedim

  4. Facebook tarafından satın alındıktan sonra büyük gelişme gösterdi bence instagram.
    Ama hala web tarafından içerik gönderme sorunu devam ediyor..

  5. Birbirinin benzeri sayfa ve içerikler son günlerde sık karşımıza çıkıyor. Özgün olmak ve kalabilmek bu kadar zor olmamalı. Instagram popülaritesini kaybedebilir.

  6. Çok yararlı bir içerik olmuş. İnstagram konusunda genel hatalar hakkında çoğu şeyi öğrendim sayenizde. Teşekkürler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir