İnternetten Para Kazanma Yöntemleri 2020

2000’li yılların başında hızlı şekilde yükselen internet fulyası kısa süre içinde bir gelir kapısı haline geldi. Yüzlerce hatta binlerce sektörde faaliyet gösteren firmaların ticaret yapabildiği, bireysel kullanıcıların ana iş veya ek iş olarak kullandığı internet için 2020 yılında öngörülen bazı internetten para kazanma yöntemleri de yavaş yavaş kafalarda oluştu. Bu yazımızda sizler için 2020 internetten para kazanma taktiklerini aktaracağız.

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri Nedir?

İnternetten para kazanılabilmesi için onlarca yöntem vardır ve bunları geçtiğimiz senelerde hali hazırda kullanmaktayız. Fakat genel olarak bu sistemi anlatmak gerekirse; insanların evlerinde oturup sadece bilgisayar başında herhangi bir bütçe gerektirmeden oluşturdukları düzen ile para kazanma sanatı olarak ifade edebiliriz.

İnternetten Para Kazanma yöntemleri arasında sadece birkaçını burada bulacaksınız. Fakat belirttiğimiz linke tıklayarak yüzlerce taktik arasında gezinebilir ve kendinize en uygun olan taktikle hemen ek iş yaratmaya başlayabilirsiniz.

Youtube’da Para Kazanma

En çok sorulan ve bize göre en fazla gelir elde edilebilecek platformların başında Youtube gelmektedir. Doğru planlama ve büyük emekler harcayarak; sektörünüzün en çok tanınan insanları arasına rahatlıkla girebilirsiniz. Youtube’da para kazanma işlemi iki düzen üzerinden ilerler. Birincisi, Youtube tarafından sağlanan reklam gelirleridir. Bu izlenme sayınıza, video uzunluğunuza göre değişkenlik gösterir. İkincisi ise sponsorlardır. Ürettiğiniz içerikler üzerinden çok fazla izlenme almanız dahilinde firmalar size sponsor olmak, reklam vermek isteyebilir. Örneğin Ruhi Çenet videolarının belirli bir kısmında online oyun reklamları yapılmakta. Bunlar çok yüksek rakamlara gerçekleşiyor, çünkü bir anda milyonlarca kişiye sunum yapmış oluyorsunuz.

Instagram’da Para Kazanma

İkinci sırada size aktaracağımız internetten para kazanma yöntemi ise kuşkusuz Instagram’dır. Milyarlarca insanın buluştuğu ve her gün onlarca milyon gönderinin paylaşıldığı Instagram’da özellikle butikler büyük işler başarıyor. Görsel üzerine yoğunlaşmış bu sosyal medya için para kazanma işlemleri nasıl oluyor detaylandıralım.

Öncelikle, eğer imkanınız ve stok durumunuz var ise satabileceğiniz ürünler ile ilgili bir sayfa yaparak bir satış kanalı oluşturabilirsiniz. Butik, kıyafet satışı yaptığınız bir dükkan veya internet sitesi var ise satışlarınızı buradan da alabilirsiniz. Tesbihten cüzdana; ev eşyasından el yapımı ürünlere kadar pek çok konuda ilerleyebilirsiniz.

Instagram’da para kazanma konusunda ikinci husus ise reklamlardır. Kategoriye özel sayfalar veya mizah gibi genel sayfalar yaparak yüksek takipçilere ulaşın ve ardından post – hikaye reklamı alarak kazanç sağlayın. Şu an bu değerler çok yüksek seviyede ve 1 milyon civarı takipçisi olan kişilerin ayda 20.000 üzeri gelir elde ettiği düşünülüyor.

Link Kısaltarak Para Kazanma

Üçüncü sırada ise, uzun yıllardır hayatımızda olan fakat son günlerde tekrardan popülerlik kazanan link kısaltma siteleri yer almaktadır. Mevcut bir paylaşımınızda bulunan link üzerinden para kazanabilirsiniz. Örneğin; çok fazla bulunmayan bir programı insanlar ile paylaşmak istediniz ve sosyal medyada – forumlarda veya kendi sitenizde paylaştınız. Eğer indirme linkinin önüne link kısaltma sitesinden aldığınız özel URL’yi koyarsanız; linki açan her bir ziyaretçi için para kazanabilirsiniz.

Link kısaltarak para kazanma olgusunda servis tarafından size bir bağlantı verilir ve buna tıklandığında ilk olarak birkaç pop-up veya banner reklama yönlendirilir. Ardından reklamı geç yaparak hedef URL’ye yönlendirilir. Böylece arada kalan reklamlardan link kısaltma servisi gelir elde eder, size de görüntülenme başına para verir.

TR.Link, BC.VC, EXE.IO, Shorte.st gibi siteler bu sektörde bilinen ve en çok kullanılan link kısaltarak para kazanma siteleridir.

Yukarıda sizlere aktardığımız üç önemli bilgiyi Teknoloji Blogu olan TeknoThor kaynağı ile hazırladık. Teknoloji ve bu tarz maddi gelir konularında harika içerikleri olan teknothor adresini ziyaret etmenizi öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir