iPhone Alarm Çalmama Sorunu – Alarm Çalışmıyor (%100 Çözüm)

Sabah önemli bir meseleden dolayı erken saate alarm kurdunuz ve sabah uyandığınızda alarmın çalmadığını ve geç kaldığınızı fark ettiniz. Telefonu kırmak isteyebilirsiniz, fakat bu konuda geçmişe dönük yapılabilecek bir şey yok. Bunun yerine yazımızda yazanları yerine getirerek bir daha aynı hata ile karşılaşmamaya çalışabilirsiniz. Sizlere iPhone alarm çalmama sorunu ve bu hatanın çözümü hakkında bilgi vereceğiz.

iPhone Neden Alarm Çalmıyor?

Apple tarafından yayınlanan iOS 11 sürümünde yaşanan bu sorun, sadece en yeni modelde değil eski modellerde de yer aldığından dolayı milyonlarca kişiyi etkileyebilecek düzeyde. Neden çalmadığı ile ilgili net bir sebep yok fakat genel anlamda telefonun sessiz olması, ses düzeyinin en düşükte kalması gibi aslında kullanıcı bazlı hatalardan kaynaklandığı söylenebilir. Bunun çözümü için bazı şeyleri sabitlemeye çalışacağız.

Alarm Çalmama Hatası Çözümü

İlk olarak ses kontrolü yapmanızda fayda var. Cihazınızın kenarında bulunan ses açma kapama kısmından ses düzeyini kontrol edin. Eğer zil sesini duyabileceğiniz, çalabileceğiniz düzeydeyse bu aşamada bir sorun yok demektir.

Ayarlar -> Ses ve Dokunuş -> Düğmelerle Değiştir -> Kapalı ayarlamasını yapın ve ekranda bulunan zil / alarm sesleri için sabit bir ses düzeyi belirleyerek hangi düzeyde çalacağını belirleyin. Bu hususta sessize alsanız bile alarm çalacaktır.

Ayrıca “sessiz” ve “rahatsız etme” modlarından kaynaklandığını düşünebilirsiniz ama iPhone alarm çalmama sorununun bununla bir ilgisi bulunmamakta çünkü sessizde veya rahatsız etmede kalsa bile alarm çalıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir