Kalimba Nedir? Nasıl Bir Enstrümandır?

Bu yazıyı okuyorsanız yakın bir zamanda çevrenizden bu enstrümanı duymuş olmanız hayli olası. Popülerliğini yavaşça artıran bu küçük çalgının o kadar güzel ve rahatlatıcı bir sesi var ki duyan kişinin üzerinde araştırma yapmaması imkansız gibi bir şey. Öncelikle kalimba Güney Afrika menşeili bir alet. Küçük yapısı, tahtadan yapılmış olması, ses çıkaran temel parçaları olan demir çubukların diziliş şekli ile tipik bir Afrika çalgısı diyebiliriz. Oradaki diğer bütün çalgıların meşhur olması imkansız fakat o çalgı bolluğundan kalimba kendine has güzel ses yapısı sayesinde çıkmayı başarabilmiş.

Gençler arasında popülaritesini hızla artıran bu müzik aletine ilgi de hızla artıyor. Hal böyle olunca kalimba satış sitesi aramaları da başlıyor. İnternetten alışverişte güven ve kaliteyi ilke edinmiş kalimbadukkani.com ile gönül rahatlığıyla çalgınıza sahip olabilirsiniz. Çok uygun fiyata satılan satış paketleri içerisinde çalgının yanı sıra akort çekici, temizleme bezi, alet kılıfı, sticker ve benzeri bir çok ürün de veriliyor. Kalimba satış sitesi aramaya devam etmenize gerek yok çünkü kalimbadükkanı çalgılarında kullandığı ağaç kalitesi ve malzeme kalitesiyle kalimbadukkani.com adresinde hizmetinizde.

Kalimba Çalmak Zor Mu?

Arkadaşlarınızın sesini duyduktan sonra birbirlerine kalimba satın al diye baskı yapmalarına neden olabilecek kadar insanın içine dinginlik ve huzur pompalayan müzik aleti çalması çok da zor bir alet değil. Sadece biraz ezber yeteneğinin olması, kararlılık ve bol bol pratik yapmak yeterli oluyor. Küçük yapısı sayesinde her yere rahatlıkla taşınabildiği için yanınızdan ayırmayarak bol bol pratik yapabiliyorsunuz. İnternette de hayli fazla şarkı ve kullanım videoları olduğu için hiç kimseye ihtiyacınız olmadan da kendi kendinize öğrenebilirsiniz.

Basitçe demir çubukların her birinin farklı bir nota ve ses çıkardığını, bu çubuklara doğru zamanlama ve ritimle vurulduğunda doğru melodileri çıkarıp şarkıların çalınabildiği bir müzik aleti olarak özetleyebiliriz. Tahta üzerine sabitlenmiş demir çubuklar üzerlerine basılarak çalındığı için bir süre sonra akort bozulması gerçekleşiyor. Fakat bu sorunu kalimbadükkanı üzerinden kalimba satın al işlemi gerçekleştirip akort çekici sahibi olarak kolaylıkla aşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir