Kod 37 Hatası ve Çözümü

Kod 37 Hatası Neden Oluşur?

Kod 37 gibi Aygıt Yöneticisi Hataları , çok çeşitli faktörlerden kullanıcıların karşısına çıkabilir. Bu nedenle, bu hatanın tekrar tekrar ortaya çıkmasını önüne geçmek için, olası her nedenin sorun giderme işlemine tabi tutulması önem taşır. Kod 37 hatasının ortaya çıkmasındaki bazı nedenleri aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz.

  • Hatalı yapılandırılmış, eski veya bozuk aygıt sürücüleri. (son derece yaygın)
  • Son Windows ile ilişkili yazılım değişikliğinden (yükleme ya da kaldırma) kaynaklanan, Windows kayıt defterinde bozulma.
  • Virüs veya kötü amaçlı yazılım Windows sistem dosyalarını ya da ilgili sürücüleri bozmuş.
  • Yeni donanım takıldıktan sonra sürücü çakışması.
  • Hatalı donanım yapılandırması

kod 37 aygıt sürücü hatası

Kod 37 Hatası Çözümü Nedir?

Kod 37 hata mesajı alıyor iseniz aygıt yönetici kısmına girerek donanım üzerinde sarı ünlem işareti var ise o donanım kaynaklı olmaktadır. Win+R tuşlarına birlikte bastığınızda çalıştır penceresi açılacaktır buraya ‘devmgmt.msc’ komutunu yazarak “aygıt yöneticisi” açınız.

Kod 37, Hata 37 mesajından kurtulmak için en son yüklediğiniz veya güncellediğiniz sürücüyü bilgisayarınızdan kaldırın. Daha sonra bilgisayarınızı Ccleaner Programı ile kayıt defteri ve çöp dosyaları temizleyin. Bu sayede daha önceden hatalı olarak yapılandırılan sürücü ve dosyalarından kurtulmuş olacaksınız. Daha sonra Güncel sürücüleri resmi sitesi üzerinden indirin ve yükleyin. Tekrar denediğinizde uygulamanın sorunsuz açılacağını ve kod 37 hatasını bir daha almayacağınızı görebilirsiniz.

Kod 37 Hatası ve Çözümü” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir