Kredi Notu Nedir ?

Bir bireyin hayatı boyunca geçmişte bankalardan çektiği taksitli krediler veya kredi kartlarının genelinde Kredi Kayıt Bürosu tarafından toplanarak analiz edilir ve bu analize ‘’Kredi Notu’’denir.

Hesaplama sonrası çıkan kredi notu,bundan sonra ki başvuracağınız bankalarda yeni kredi başvuruların da dikkate alarak adınıza değerlendirilir. Eğer çıkan hesaplamaya göre not yüksek ise borçlunun kredi ödemeleri geciktirmeyip sürekli günü günün yaptığının belirtisidir.Düşük olması ise sürekli kredilerinin ödeme gününü ertelemiştir. çeşme Bunun sonucun da eğer kredi notunuz yüksek ise kredi çekme oranınız yüksektir.Düşük ise alma imkanınız çok düşüktür.Doğru orantı ile örnekleyebiliriz.

Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim?

Kredi notunuzu öğrenmenin iki yolu vardır bunları aşağıdakiler gibidir;

KKB Aracacılığı ile Kredi Notunu Öğrenme

Findek ve Kredi Kayıt Bürosunun markası olan KKB ile bir ücret vererek kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. manavgat Bu ücret ortalama olarak 8 TL’dir.İnternet üzerinden Findeks(https://www.findeks.com/) sitesine girip üyelik açarak kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Bankalar Aracılığı ile Kredi Notunu Öğrenme

Burada ise sözde bankalara gidip kredi çekmek istediğinizi belirtip kredi notunuzu ücretsiz bir şekilde öğrenebilirsiniz.Öğrenmenin de iki farklı yolu vardır. mersin suriyeli arap Banka şubesinden rica edebilrsiniz veya başta dediğim gibi kredi başvurusu yaparak kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir