League of Legends RADS Hataları ve Çözümü

League of Legends yani LOL oyununun en yaygın hatalarından biri olan RADS hataları, oyuncular için büyük sorunlar yaratabiliyor. Oyuncuların oyunun en zevkli anında oyundan kopmalarına, ekip olarak oyuna girmek üzereyken sorun yaşanmasına neden olabilmektedir.

LOL hataları içinde çok sık karşılaşılsa da RADS hatalarının çözümleri de kolay diyebiliriz. Sizler için League of Legends RADS hataları ve çözümlerini bir araya getirdik.

Popüler LOL RADS Hataları

RADS hataları farklı uyarılar ile karşımıza çıkmaktadır. LOL RADS hatası versiyonları aşağıdaki gibidir;

 1. İşletim sistemi versiyonlarına göre League of Legends RADS hatası: Bu hata türü Windows işletim sistemi üzerinde görünmektedir. Windows 10, 8.1, 7 farketmeksizin bu hata ile karşılaşabilirsiniz.
 2. Http sunucusu League of Legends’e bağlanamadı: Oyun başlatıcısını çalıştırmak istediğinizde bazen hata alabiliyorsunuz. Https sunucusu LOL’e bağlanamadı hatası genel olarak güvenlik duvarı ve virüs programı ile alakalıdır.
 3. Belirsiz bir hata, http sunucu kayboldu hataları: Bu hatalar RADS hataları içerisinde en sık karşılaşılan versiyonlardır.

RADS Hataları Çözümleri

 1. Eğer işletim sistemi ile ilgili hata alıyorsanız, yani uyumluluk sorunu hatası var ise bu hatanın çözümü oldukça basittir. Bu hatayı gidermek için oyun simgesine sağ tıklayarak Uyumluluk Modunda Çalıştır dedikten sonra listeden Service Pack 2’yi seçebilirsiniz. Çok yüksek ihtimal ile hata çözülecektir.
 2. Http sunucusu LOL’e bağlanamadı hatası alıyorsanız bu genel olarak güvenlik duvarı ve virüs programlarınızın oyuna bağlanmayı engellemesinden kaynaklanmaktadır. Bu hatayı çözmek için Windows Güvenlik Duvarı’na girerek buradan oyuna izin vermeniz gerekiyor. Virüs programı ile alakalı bir durum varsa da programın ayarlarından yine oyuna istisna tanımanız gerekiyor.
 3. RADS hataları içerisinde birden fazla çözüm yolu olan versiyon belirsiz hatalar ve htpp sunucu kayboldu hatalarıdır. Bu versiyonun çözüm yolları için aşağıdaki adımları takip ediniz.

1.Çözüm yolu

En basit çözüm yollarından biri oyunun simgesine sağ tıklamak ve ardından da Yönetici olarak çalıştırmak olacaktır. Büyük ihtimal ile bu sorunu çözecektir.

2.Çözüm yolu

 1. versiyonda yer alan hata ile karşılaştığınız durumda da oyunu Windows güvenlik duvarı üzerinden istisnalara ekleyiniz. Muhtemelen oyun çalışacaktır.

3.Çözüm yolu

Bazı durumlarda sistem dosyaları üzerinde değişiklik yapmak gerekebilir. Ancak bu son çare olacaktır. Bunun için sistem dosyaları içerisinde yer alan hosts dosyasını düzenlemelisiniz. Bunun için aşağıdaki adımları takip ediniz.

 • C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts yolunu takip ederek dosyayı sağ tıklayın ve not defteri ile açın.
 • Ardından dosyanın en alt satırına alttaki komutu ekleyerek kaydedin ve çıkın.

67.69.196.42 l3cdn.riotgames.com

4.Çözüm yolu

System.cfg dosyasını değiştirerek bu hatayı yok edebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları takip ediniz.

 • C:\Riot Games\League of Legends\RADS\system yolunu takip ederek system.cfg dosyasını not defteri ile açınız.
 • Dosyanın en alt satırına aşağıdaki kodu yapıştırın.
 • Biri dosyayı açar, her şeyi kaldırır ve aşağıdaki satırları yapıştırırsınız:
  • DownloadPath = /releases/live
  • DownloadURL = l3cdn.riotgames.com
  • Region = EUW
 • Dosyayı kaydedin.
 • Oyunu çalıştırın.

5.Çözüm yolu

Antivirüsü devre dışı bırakarak oyuna girmeyi deneyiniz.

6.Çözüm yolu

İnternet bağlantınızda problem olabilir. Bu nedenle modeminizi yeniden başlatın ve oyuna girmeyi deneyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir