Mblock Kurulum Hatası Ve Çözümü

Son zamanlarda pek çok bilgisayar kullanıcısının almış olduğu hataların başında MBlock kurulum hatası gelmekte. Ancak pek bilinmeyen bir hata olarak göze çarpan MBlock kurulum hatası hakkında internet üzerinde güvenilir bir kaynağın olmayışı bilgisayar kullanıcılarını çözüm yolu üretme konusunda zorlamaktadır. Oluşan bu durum bilgisayar kullanıcılarını MBlock kurulum hatası ve çözümü hakkında arayışlara itmektedir.

MBlock Kurulum Hatası Nedir?

MBlock kurulum hatası yükleme esnasında ortaya çıkan bir hata türüdür. Bu durum MBlock programının setup türünün bilgisayar özelliklerinize uyum sağlayıp sağlayamaması ile alakalı bir durumdur. Bu neden ile böyle bir durum ile karşılaşmanız durumunda sorunu ortadan kaldırmak için elbette ki yapılacak bir kaç çözüm yolu bulunmakta. Bu kurulum hatası ile genellikle bilgisayar başlatma işleminde, program başlatma işleminde ya da MBlock programında spesifik fonksiyonları kullanmayı denerken karşılaşabilirsiniz.

MBlock Kurulum Hatası Çözümü

  1. Seri port bağlı değil yazısı ile karşılaşıyorsanız USB’yi kullanmak için Robotu bağlayın, sonrasında ise sırasıyla Bağlan – Seri Bağlantı Noktası başlığı altında yer alan ilgili COM bağlantı noktasını seçin.
  2. Seri port başka cihaz tarafından kullanılıyor ise Robot 2.4G ya da Bluetooth ile bağlanır, bağlantısının kesildiğini kontrol edin.
  3. Yönetici yetkilendirmesi altında MBlock’u çalıştırın. Bazı durumlarda, yazılımın Yönetici izni gerektiren bazı Arduino işlevlerini çalıştırması gerekir. Yazılımı bu koşulu yerine getirerek Yönetici izni ile çalıştırın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir