Miami’de Gezip Görülmesi Gereken Harika Yerler!

Biraz teknolojinin dışına çıkmaya ne dersiniz? Hatalardan sıkılanlar için harika bir yazı hazırladık. Bu içeriğimizde Amerika’nın eşsiz güzelliklerine sahip Miami şehrinde gezip görülmesi gereken harika yerlerden bahsedeceğiz. Lafı uzatmadan konumuza geçelim.

Denizin ve güneşin tüm nimetlerinden faydalanan Miami, tatil konusunda Amerika kıtasının vazgeçilmezlerinden birisi. Bunu özel kılan birkaç bölge ve yerleşim yeri bulunuyor. Bunları liste şeklinde sizlere sunduk.

Miami Beach

Dünyaca ünlü Miami Beach’te okyanus sularına kendinizi bırakmaya ne dersiniz? Masmavi ve berrak suyuyla sizleri keyiflendiren bu bölge ayrıca oldukça aktif olmasından dolayı birçok etkinliğe de ev sahipliği yapıyor. Ülkeye ve şehre gelen turistlerin büyük bir kısmı burada günün keyfini çıkarıyor.

Little Havana

Farklı bir kültüre birkaç dakikada geçmek ister misiniz? Bu yerleşim yerinin Little Havana olmasındaki temel sebep Küba’dan gelen göçler. Yavaş yavaş Küba kültürü ile bezenen yerleşim yeri daha sonra yerliler tarafından Little Havana olarak isimlendirildi. Gezi rehberi listemizin ikinci sırasında yer alıyor.

Everglades Ulusal Parkı

Miami’yi okyanus ve güneşten ibaret sananlar için kesinlikle gidilmesi gereken bir yer. Yeni bir kıta, yeni bir yaşam keşfedebilirsiniz. Geniş bir dağılıma sahip olan Everglades Ulusal Parkı, Amerikanın çok önemsediği bölgelerden birisi konumunda. 610 bin metrekarelik bir alana sahip. Ayrıca birden fazla nehirden beslenmesinden dolayı da çok çeşitli balık ve su canlısı görebilirsiniz.

Miami Deniz Akvaryumu

Daha önce deniz akvaryumuna gitmişseniz, burayı gördüğünüzde daha öncekiler de neymiş diyebilirsiniz. Devasa boyutlara sahip olan bu akvaryumda birçok etkinlik de her gün yapılmakta ve turistlerin beğenisine sunulmakta. Tek yapmanız gereken biletinizi almak ve Miami Deniz Akvaryumu’nun tadını çıkarmak.

Peki bu şehre nasıl gidebilirsiniz? Bunun pek çok yolu var fakat size en uygununu bulmak için gezirehberiforum.com adresini önermekteyiz. Sitede Green Card ‘dan Gezi rehberi konularına kadar pek çok içerik ve tartışma mevcut. Örneğin Green Card ile ilgili bir sorunuzu hemen yeni bir konu açarak sorabilir ve hızlı şekilde dönüş alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir