Microsoft Office Yükleme Hatası ve Çözümü

Eski sürüm Microsoft Office programlarını, daha iyi bir hizmet kalitesi ve kullanımın devamı için güncellemeniz gerekir. Ancak yükleme sırasında çoğu kişi hata kodu: 0 – 1012 (0) şeklinde bir hata alabilir. Bu hatanın nedeni tamamen eski sürüm olan Microsoft Office programı. Bu programa ait tüm kalıntıları ve verileri temizlemeden yeni sürümünü yüklemek bu hata ile birlikte imkânsız olacaktır.

Eski Microsoft Office Programını Bilgisayardan Kaldırmak

Yeni Microsoft Office programını yüklerken aldığınız hatayı sonlandırmak için öncelikle eski programı tamamen ortadan kaldırmanız gerekiyor. Bunun için de 2 farklı yol izleyebilirsiniz. Bunlardan ilki denetim masasını kullanmaktır. İşletim sisteminize göre denetim masası Microsoft Office programının kaldırılması için sizlere birkaç yol sunacaktır. İkinci yol ise kolay düzeltme aracını kullanmaktır. Yine tarayıcı seçilerek bu adımdan eski Microsoft Office programının tüm verileri kaldırılabilir.

32 Bit Süründen 64 Bit Sürüme Geçmek

Microsoft Office 32 bit sürümünü 64 bit sürüm ile güncellemek istediğinizde yine aynı hatalar ile karşılaşılır. Bu durumda Office programını bilgisayardan kaldırmak gerekecektir. Visio ya da Project gibi tek bir uygulamayı kaldırmak da yeni sürümün yüklenmesi için yeterli olabilir. Yine eski sistem Microsoft Office programını kaldırmak için ya denetim masası kullanılır ya da kolay düzeltme araçlarından yardım alınır. Office 2016, Office 2017 gibi programları bu adımlardan sonra yükleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir