Microsoft Office’de Sağ Tuş Sorunu

Microsoft firmasının bir ürünü olan Office programları bir çok kullanıcı için vazgeçilmez uygulamalardandır. Özellikle iş konusunda bir çok insan word, excel gibi uygulamalar kullanmaktadırlar. Fakat bazı kullanıcılar Office programları üzerine gelerek sağ tıklama işlemini gerçekleştirdikten sonra bir süre donma ve ardından siyah ekran görerek açılmama sorunu ile karşılaşmaktadırlar. Bu sorun onların bir çok faaliyetini engellemektedir. Bu sorun ile karşılaşan bir kullanıcı iseniz lütfen aşağıdaki sorunları uygulayınız.

Microsoft Office Sağ Tık Hatasının Çözümü

  • İlk olarak Office uygulamasını onarmayı deneyebilirsiniz. Yapmanız gereken sol alt köşede bulunan Windows simgesine sağ tılayarak “Programlar ve Özellikle” kısmını seçerek açmaktır. Karşımıza denetim masası, program ve özellikler kısmı açılacaktır. Burada onarmak istediğimiz uygulamayı bulalım ve sağ tıklayarak değiştir diyelim. Çevrim içi onarım seçeneğini seçtikten sonra onarma işlemini başlatalım. İşlem tamamlandıktan sonra bilgisayarımızı yeniden başlatalım ve sorun çözülmüş mü diye kontrol edelim.
  • Eğer sorun hala çözülmediyse sol alt köşede yer alan Windows simgesine sağ tıklayarak “Komut İstemi (Yönetici)” simgesine tıklayarak CMD olarak bilinen komut satırını açalım. Karşımıza gelen ekrana SFC/SCANNOW yazalım ve enter tuşuna basalım. Sistem taraması bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlatalım. Sorunumuzun çözülmüş olmasını beklemekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir