Microsoft Store Yükleme Hatası ve Çözümü

Microsoft kullanıcıları bazen uygulama yüklerken çeşitli sorunlar ile karşılaşmaktadır. Kullanıcıların yaşanan yükleme sorununa karşı yapması gereken bir takım işlemler bulunmaktadır. Bu durumda kullanıcılar Microsoft Store yükleme hatası ve çözümü için ne yapmam gerekiyor sorusuna cevap aramaktadır.

Öncelikli olarak yapılması gereken ilk işlem başlat menüsüne girmeleri gerekmektedir. Arama seçeneği yerine hizmetler seçeneğine tıklamamız gerekmektedir. Açılan sekmede isim yazan bölümün altındaki bir yere tıklayarak “w” tuşuna basmamız gerekiyor. Bu işlemin ardından Windows update yazan seçeneğe giriyoruz. Yeni açılan pencerede başlangıç türünü otomatik olarak seçiyoruz. Başlangıç türünü otomatik yaptıktan sonra çıkış yaparak yeniden MicrosoftStore’a giriş yapmamız durumunda Microsoft Store yükleme hatası ve çözümü ile ilgili işlemini tamamlamış olacaksınız.

Microsoft Yükleme Hatası Nedir?

Microsoft yükleme hatası kısaca anlatmak gerekirse Microsoft üzerinden herhangi bir oyun, uygulama vb. gibi işlemlerin indirilirken yükleme hatası ile karşılaşmamız olarak açıklanabilir.

Microsoft Yükleme Hatası Nasıl Çözülür?

Microsoft Store yükleme hatasının çözümü için kullanıcıların uygulamayı baştan açması gerekmektedir. Microsoft uygulamasının ayarları dikkatli bir şekilde gözden geçirildikten sonra başlangıç türünün otomatik mi devre dışı mı olduğunu gözden geçirmeleri gerekmektedir. Eğer başlangıç türü devre dışı ise kullanıcıların otomatik seçeneğini aktif hale getirmeleri gerekmektedir. Bu işlemlerin tamamlanmasının ardından kullanıcıların Microsoft yükleme hatası probleminden kısa süre içerisinde kurtulmaları beklenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir