Microsoft Yaşanan Hatalar İçin Keseyi Açtı

Microsoft Windows 10 sürümünde yaşanan hataları düzeltmek için Windows Bounty Programı’nı genişletme kararı aldı. Bu bağlamda Microsoft hata bulan kullanıcılarına 250 bin dolar gibi yüksek meblağlara çıkan ödüller verebileceğini açıkladı.

Microsoft kullanıcılarından güvenlik ve sistemin genel hatlarını oluşturun yazılım + donanım alanlarında yaşanılan sıkıntıları bulmasını istediği ve adına Windows Bounty verdiği programını daha kapsamlı bir hale getirmek istiyor. Wİndows 8.1 sürümünde yaşanılan güvenlik hataları için 100 bin doların üstünde bir para ödemişti. Bu sefer Windows 10 ve Windows Server’daki Hyper-V hatalarını bulan kişilere 500 ile 250 bin dolar arasında değişecek rakamlarda ödül vereceğini açıkladı. Arama motoru olan Edge veya Windows 10 önizleme  yapılarındaki güvenlik hatalarına ise 15 bin dolar ödül verilecek.

Facebook, Google, Apple, Uber ve birçok teknoloji şirketi bünyesinde doğabilecek hatalar için kullanıcılarına buldukları hatalar karşılığında para ödülleri veriyor. Bu sayede doğabilecek siber saldırıları da tam olmasa da kısmen önlemeyi başarabiliyor.

Microsoft Yaşanan Hatalar İçin Keseyi Açtı” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir