MMC Ek Bileşeni Oluşturamadı Hatası

Hiç şüphesiz her ne kadar komplike ve büyük ölçüde çalışan bir işletim sistemi olsa da Windows’da bazı zamanlar farklı hatalar alabiliyoruz. Bu yazımızda da bizlere sıkıntı doğuran hatalardan bir tanesini ele alacağız.

MMC Ek Bileşeni Hatasını Nasıl Alırız ?

Adı geçen hata karşımıza şu şekilde çıkıyor. Local grup ilkesi ayarlarını açmak için, Windows Güvenlik Duvarı gelişmiş seçeneklerini açmaya çalışırken karşılaşabiliriz.

MMC Ek Bileşeni Oluşturamadı Hatası Çözümü Nasıl Yapılır ?

Aşağıda sizler için çözüm yolunu açıklayacağız ancak bu işlemlere geçmeden kayıt defteri üzerinde yapılacak hamleler sonuçta sorun yaşayabilirsiniz. Bu yüzden öncesinden kayıt defterini yedeklemeniz gerekmektedir.

  1. Windows ve R tuşuna aynı anda basın.
  2. Açılan pencereye regedit yazın ve enter tuşuna basın.
  3. Kayıt defterinde şu yolu izleyin:  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\MMC\SnapIns\
  4. Daha sonra  ekranınıza gelen hata mesajındaki CLSID: FX {b05566ac-fe9c-4368-be02-7a4cbb7cbe11} değerini bulun.
  5. Sağ tıklayıp Ver dedikten sonra, kısa bir isim vererek masa üstüne kaydedin.Bu sayede yedekleme yapmış olursunuz.
  6. Daha sonraki adımda ise yine sağ tıklayarak Sil seçeneğini seçin. Bu hamlenizle Kayıt Defterini silmiş olacaksınız, tekrardan otomatik olarak oluşturulacaktır.
  7. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve tekrardan Windows Güvenlik Duvarı’nda gelişmiş seçenekleri açmaya çalışın. Umarım başarılı bir sonuç alırsınız.

MMC Ek Bileşeni Oluşturamadı Hatası” için 2 yorum

  1. otomatik olarak yükleme işlemi yapmadığı için almış olduğum yedek .reg dosyasını çalıştırıyorum ve yine aynı hata geliyor. yine başa dönüyor işlem bu sorunu nasıl çözebilirim ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir