msvcp120.dll Hatası Nedir? Çözümü Nasıldır?

Çoğu bilgisayar kullanıcısının herhangi bir oyun veya program yüklerken karşılaştığı en büyük sistem sorunlarından olan msvcp120.dll hatası ile karşılaşıyorsanız, artık bunu dert etmeyin. Çünkü yazımızda bu hata için harika çözüm yollarını bulacaksınız. İşte msvcp120.dll hatası ve çözümleri

msvcp120.dll Hatası Nedir?

Bildiğiniz gibi her program ve oyun, birer dll dil dosyası paketine sahiptir. Bu dil paketleri sayesinde herhangi bir oyun veya program için dil kodlamalarını entegre edebilir ve daha profesyonel çıktılar alabilirsiniz. Bu dil dosyasının herhangi bir nedenle bozulması veya devre dışı kalması, hali hazırdaki uygulamanız veya oyununuz için açılmama sorunu yaratabilir. Yeni bir uygulama veya oyun yükleyecekseniz de, bu dil dosyasının olmaması veya eksik yüklenmiş olması, sizin o oyun veya programı yüklerken hata almanıza neden olabilir.

msvcp120.dll Hatası Neden Meydana Gelir?

msvcp120.dll hatası genellikle virüs kaynaklı saldırılardan kaynaklanıyor. Daha önce eğer düzgün bir şekilde dil dosyası eklentisi kullanılıyor ve sonradan bozulmuşsa, bu durum akıllara bir virüsün girmiş olabileceğini getirir. İlk defa yüklerken bu hatayı almanız ise; dil dosyasının doğru eklenmemiş veya sıkıştırma programı kullanılırken ezilmiş olmasından kaynaklanmış olabilir. Yani sıkıştırma işleminde bazı kodlar ezilmiş ve eksik yüklenmiş olabilir.

msvcp120.dll Hatası Çözümü

msvcp120.dll hatası alıyorsanız, bu dil dosyasını tekrar yüklemeniz gerekecek. Bunun için sisteminizin 32 bit veya 64 bit olduğunu biliyor olmanız ve aşağıdaki linkten sisteminize göre dil paketini tekrar yüklemeniz gerekir. http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?msvcp120 linkini tıklayarak, Microsoft® C Runtime Library kütüphanesine yönlendirmeniz gerekiyor. Bu yönlendirme işlemi için kayıt defterini kullanmanız gerekir. Bilgisayarım Başlat kısmından çalıştır regedit yazarak gelen kısma regsvr32 d3dx9_39.dll dosyasını ekleyin. İşlem bu kadar basit. Bundan sonra artık oyun ve programlarınızı gönül rahatlığı ile yükleyebileceksiniz.

Kaynak : https://www.teknogaste.com/msvcp120-dll-hatasi-nedir-cozumu-nasildir

msvcp120.dll Hatası Nedir? Çözümü Nasıldır?” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir