Online Oyunlarda Ping Nasıl Düşürülür?

İnternet paketi sağlayıcınız yavaş olması sebeiyle internet hızınız düşük olabilir. Eğer problem bundan kaynaklanıyorsa download ve upload hızları daha yüksek olan bir firmaya geçmeniz gerekebilir. Bunun için kampanyaları takip ederek bütçenize uygun fiyatlı hızlı internet paketi servisi alabilirsiniz. Eğer CS-GO League Of Legends tarzı oyunlar oynuyorsanız eğlenceli bir oyun için ping değeriniz mutlaka düşük olmalıdır.

Eğer yıllanmış bir modeminiz var ise artık değiştirme zamanı gelmiştir. Yıllanmış olan modeminiz bağlantı hızınızı ve gücünü azalttığı test edilmiştir. Eğer modeminizi günümüzdeki modern modemler ile değiştirir iseniz büyük ihtimal sorununuz giderilecektir. Tabiki yeni modem alırkende kullanımınızı gözden geçirmelisiniz eğer 3-4 kişi internet kullanıyorsanız bütçenizi biraz daha arttırarak sinyal gücü daha yüksek bir modem almaya özen gösterin.

Yeni modemi aldınız diyelim internet hız değerleriniz yüksek ve hala ping probleminiz devam ediyorsa internet sağlayıcınızla konuşmanız gerekecektir.

Modemi kapatıp açmak işinizi görebilir. Bu işlemi uygulamak için modeminizi prizden çıkarın ve 1 dakika kadar bekleyin ardından tekrar takın.Bu işlemi uyguladıktan sonra internet hızınızın bağlantıları yenilecektir.

Kablo ile internete bağlanmak sizin için en verimlisi olacaktır.

Oyun oynuyorken yerel sunuculara bağlanmak en çok bilinen yöntemlerden bir tanesidir.

Eğer evinizde oyun oynarken sizden başka internete bağlanan varsa mesela kardeşiniz wifi bağlı bir şekilde telefonu bıraktı bu durum’da pinginiz yükselmiş olur bu cihazları ağdan çıkarmayı unutmayın, oyun oynarken ağa ne kadar bağlı cihaz varsa ping değeriniz o kadar artar. Eğer anneniz veya babanız güncel olarak kablosuz ağı kullanıyor ise internete kablo ile bağlanmayı denemeniz tek çözüm olabilir.

Oyun oynarken arkaplanda çalışan gereksiz internetinizi sömüren uygulamaları kapatın. Torrent,steam gibi yazılımları kapatıp tekrar deneyin. Oyun oynarken windowsun güncelleştirme yapmadığından emin olun.

Bilgisayarınız ile modem arasında sinyal gücünü etkileyecek fiziksel engel olmamasına özen gösterin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir