PUBG Oynarken Windows Mavi Ekran Hatası ve Çözümü

Windows Mavi ekran hatası son zamanların en can sıkıcı konularından birisi. Onlarca hatta yüzlerce sebepten dolayı alınan bu mavi ekran hatalarından biri de PUBG oynarken yaşananlardır. Birkaç deneyim sonrasında PlayerUnknown’s BattleGround oynarken yaşanan bu soruna çözüm getirdim. Sizinle paylaşmak istiyorum.

PUBG Mavi Ekran Hatası Nasıl Oluşur?

Bilgisayarınızın, laptopunuzun çözünürlüğü ile oyunun çözünürlüğü aynı olmadığı zamanlarda rastladığım bu sorunu özellikle Windows 10’un son güncellemesi ile daha rahat şekilde kavradım. Olay tamamen çözünürlük farklılığından kaynaklanıyor. Eğer bilgisayarınızın çözünürlüğü 1920*1200 ise oyun da aynı şekilde olmalı aksi takdirde arada sırada mavi ekran sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Benim bilgisayarım 1920*1200 iken ben 1280*800’de oynadığım için en az haftada bir bu durumla karşılaşıyordum. Ardından ekran çözünürlüğünü değiştirdim ve sorun ortadan kalktı. Geçtiğimiz günlerde tekrardan 1280’e almayı denedim ve yarım saat sonra mavi ekran hatası ile karşılaştım.

PUBG Mavi Ekran Hatası Çözümü

Yapmanız gereken tek şey, bilgisayarınızın çözünürlüğünü öğrenip oyundaki ayarı değiştirmek. Bunun için de Ayarlar > Çözünürlük kısmından gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. Ardından “Uygula” diyerek işlemi tamamlamanız yeterli. Artık bu sebepten dolayı hata ile karşılaşmamış olacaksınız.

Unutmamak gerekir ki yaşanan problem birçok nedene bağlı, fakat benim yaşadığım sorunun temel kaynağı bu. Eğer siz hala aynı sıkıntı ile karşı karşıyasanız lütfen yorum kısmından belirtin, alternatif yollar bulmaya çalışalım.

PUBG Oynarken Windows Mavi Ekran Hatası ve Çözümü” için 2 yorum

  1. pubg mobile oynarken ilk donuyor ortalama 30 40 sn sonra mavi ekran verıyor mavi ekran dpc watcdog vıolatıon acil yardım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir