QR Kod Olmadan Web Whatsapp Açma Yolları – DİKKAT!

Sıkça internet üzerinde karşılaştığım bir sıkıntıyı sizlere bu başlık altında anlatmak istedim. İnternet üzerinde çok fazla casus yazılım ve virüs dolaşıyor. Sosyal medya virüsleri, bilgisayarlar için zararlı yazılımlar vs. Bunlardan bir tanesi de özellikle qr kod olmadan web whatsapp açmak isteyenlerin belası haline geldi.

SORUN: Web Whatsapp QR Kod Olmadan Açılır mı?

Bu konuda çok net bir cevap var. HAYIR!

Web Whatsapp açmak isteyen kişilerin yapması gereken tek yol, telefondan kamerayı açıp QR Code taratarak bağlantı sağlanmasıdır. Bunun dışında herhangi bir yol en azından şu ana kadar bulunmamaktadır. Bu yüzden, internette yayınlanan “Web Whatsapp Açma Hilesi” gibi içerikleri kesinlikle dikkate almayın.

Yalan mı Atıyorlar?

Evet, kesinlikle yalan atıyorlar. Bunun da üstüne içeriklerinde yer verdikleri sözde işe yarar yazılımlar tamamen virüs cenneti konumunda. Keylogger başta olmak üzere DDOS ve BOTNET için özel olarak hazırlanmış yazılımları da sizlere yükletiyorlar. Böylece, birisinin web whatsappına gireceğim derken bilgisayarınız ve tüm kişisel bilgileriniz başkalarının eline geçiyor.

Bu konuda tek yapmanız gereken, gerçek bilgileri itibar etmeniz ve kesinlikle yazılım, dosya vs. indirmemeniz. Aksi takdirde çok büyük sorunlar ile karşılaşabilirsiniz.

Web Whatsapp için ise henüz alternatif bir yol geliştirilmedi. Çok gelişmiş bir güvenlik duvarına sahip olan sohbet uygulamasının web ayağına başka bir şekilde girmeniz mümkün değil. Eğer mobil tarayıcıdan ikinci bir Whatsapp açmak istiyorsanız sitemizdeki yazıları inceleyebilirsiniz detaylı olarak anlatmaya çalıştık.

QR Kod Olmadan Web Whatsapp Açma Yolları – DİKKAT!” için 4 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir