Rainbow Six Siege Discord Ses Gitmeme Hatası (Round Başı)

TeamSpeak ve Skype ile online oyunlarda iletişim konusunu çözdüğümüz zamanlarda birden hayatımıza Discord girdi ve bu işi ne kadar kaliteli yaptıklarını bizlere gösterdi. Fakat ara ara sorunlar ile karşımıza çıkabiliyor. Bunlardan birisi de Rainbow Six Siege oynarken karşılaşılıyor. Yazımızda sizlere Rainbow Six Siege Discord ses gitmeme hatası ve çözümü hakkında bilgi vereceğiz.

Discord Sorunu Ne Zaman Gerçekleşiyor?

Yaptığımız araştırma ve gelen sorulardan sonra yaşanan sorunun baş gösterdiği kısım round başlangıcı. Oyunu açtığınızda ve lobide durduğunuzda hiçbir sıkıntı yok fakat el başladığı anda sesiniz karşı tarafa gitmemeye başlıyor veya karşıdan net ses alamıyorsunuz. Bu da direkt olarak oyununuzu olumsuz olarak etkilemektedir.

Rainbow Six Siege Discord Ses Gitmeme Çözümü

Özellikle takım halinde oynayanların oyununu çok etkileyen bu sorunun çözümü oldukça basittir. Sırasıyla aşağıda belirttiğimiz işlemleri yapmanız yeterlidir.

  • Windows’un alt barının sağında saat kısmının bulunduğu simge alanında ses simgesine sağ tıklayın.
  • Açılan seçeneklerden Kayıttan Yürütme Aygıtları bağlantısına basın.
  • Karşınıza bir ekran gelecek. Bu ekrandan Kayıt kısmına gelin.
  • Kullandığınız mikrofonu seçin ve Özellikler’e basın.
  • Gelişmiş menüsünde “Uygulamaların bu aygıtın öncelikli denetimini ele almasına izin ver” ifadesini bulun ve işaretlenmiyse, o işareti kaldırın.
  • Uygula – Kaydet diyerek işlemi tamamlayın.

Yukarıda 6 aşamalı işlemleri gerçekleştirdikten sonra bu tarz bir sorunla bir daha karşılaşmayacaksınız. Eğer sorun hala devam ediyorsa yorum alanından bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir