Reseller Hosting Neden Tercih Edilmeli? En Ucuz Bayi Hosting

İnternetteki varlıklarınızı daha iyi yönetebilmek, küçük işletmelerin websitelerini veya binlerle ifade edilebilecek trafikteki siteleri barındırabilmek adına reseller hosting veya ülkemizde bilinen adıyla bayi hosting en çok tercih edilen barındırma seçeneklerinden birisidir. Özellikle birden fazla siteyi barındırabilme ve tüm donanımsal ve yazılımsal özelliklerden faydalanılmasına olanak tanıyan reseller hosting hakkında bilinmeyenleri sizlere aktarırken en ucuz bayi hosting nasıl alınır bu konuda birkaç öneride bulunacağız.

Reseller Hosting Nedir?

Barındırma hizmetlerinin en alt kademesinde bireysel veya kurumsal hosting seçenekleri bulunmaktadır. Tek bir sitesi olan veya tahsis edilen ram, cpu, alan, bandwidth gibi değerleri birden fazla etki alanı ile kullanabilen kişiler bu barındırma seçeneğini tercih edebilmektedir. Fakat birden fazla sitesi olan ve ram ve cpu gibi değerleri ayrı ayrı sitelere dağıtmak isteyen; altında bulunan web sitelerini daha rahat yönetebilme imkanına sahip olmak isteyenler ne yapmalı? Bu konuda devreye reseller hosting girmektedir.

Bayi hostingte size yine bir alan, trafik, ram ve cpu gibi değerler tanımlanmış olsa da bu değerleri ayrı ayrı kullanabilme veya alt paketler oluşturarak hosting hesaplarına dağıtmanız mümkün. Genel olarak reseller hostinginize tanımlanan RAM ve CPU gibi değerler her bir hesap için ayrı ayrı yetkilendirilmektedir. Örneğin satın almak istediğiniz pakette 2 GB RAM bulunuyorsa bu değer her bir site için kullanılabilir demektir. Fakat disk alanı, bandwidth gibi değerler size toplam olarak verilir ve siz bunları hesaplara dağıtırsınız.

Neden Reseller Hosting Tercih Etmeliyiz?

Reseller hosting, sadece bir sitesi olan veya bir iki adet basit çapta siteyi yönetenler için gerekli bir hizmet değildir. Birden fazla sitesi olan veya birden fazla sitenin hosting yönetimini elinde bulunduran kişi veya kurumlar bu yönetimi daha kolay hale getirmek, daha fazla yetkiye ve imkana sahip olabilmek için bayi hostingi tercih eder.

Bu hizmet tipinde her site için ayrı hesap oluşturabilir, her siteye trafik – disk alanı gibi değerler atayabilirsiniz. Bununla birlikte toplam mail sayısını, mysql sayısını vb. değerleri de kontrol edebilirsiniz. Birden fazla paket oluşturarak sitelere göre paket dağılımı yapabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Reseller Sunucu Yönetim Yazılımı

Bayi hosting almadan önce hangi yönetim panelini kullanmanız gerektiğine de karar vermeniz gerekir. Günümüzde kullanılan yazılımlardan dolayı en çok tercih edilen sunucu tipi Linux olduğu için direkt Linux üzerinde faaliyet gösteren bir sunucu yönetim yazılımından gitmenizde fayda var. Bu hususta cPanel ve Bayi tarafında karşılaşacağınız cPanel’in WHM paneli ile işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Sizlere saymış olduğum tüm özellik ve bunun dışında yüzlerce özelliği WHM panelde bulmanız mümkün.

En Ucuz Bayi Hosting Hizmeti Hangi Firmada Var?

Son olarak masraflardan bahsetmemiz gerekiyor. cPanel ‘in fiyat politikasının değişmesi ile birlikte reseller hosting fiyatlarında ciddi artışlar yaşandı. Özellikle hesap başına talep edilen yıllık ücretlendirmelerden muzdarip olan kullanıcılar her ne kadar DirectAdmin, Cyberpanel gibi yönetim panellerine geçse de cPanel hala en çok tercih edilen konumunda.

Fiyatlandırmaya geldiğimizde bireysel hostinglere göre daha yüksek meblağlar ile karşılaşıyor olsak da birden fazla siteyi barındırabileceğimizden dolayı aslında daha cüzi fiyatlara satın almış oluyoruz. Bu hususta sizlere önerimiz Hosting Dünyam firmasıdır. Yıllık 45 TL’den başlayan fiyatlar ile onlarca sitenizi barındırabileceğiniz bu paketlerde disk alanı, bandwidth gibi değerlere göre fiyat değişiklikleri olmaktadır.

Almanya ve Türkiye lokasyon sunucuları ile faaliyet gösteren Hosting Dünyam, bayi hosting konusunda her bir sunucu lokasyonunda 4 tane paket sunmakta. 5 adet alan adı barındırmadan 60 adet alan adı barındırmaya kadar değişen paketleri ve 7/24 hizme veren teknik destek ekibi ile ihtiyaçlarınıza çözüm üretmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir