Samsung Galaxy J4 Core Format Atma – Nasıl Yapılır?

Fiyat performans bakımından sıkça tercih edilen ve uygun fiyatından dolayı günümüzde pek çok kişinin kullandığı Samsung Galaxy J4 Core telefonunda en büyük sorunlardan biri format atma işlemidir. Çok nadir, hatta çoğu kullanıcı için hiç yapılmayan bu işlemi direkt aklınızda tutmanız zordur. Bu yüzden sizlere Samsung Galaxy J4 Core format atma nasıl yapılır konusunda bilgi vermeye çalışacağız. Basit olmasına rağmen akılda kalmayan ve birkaç önemli detaya sahip olan bu durum için gerekli işlemlere geçelim.

Samsung Galaxy J4 Core Format için Hazırlama

İlk olarak cihazınızı format atmadan önce gerekli duruma getirmelisiniz. Bunların bir kısmını yapmanıza gerek yok, fakat yaparsanız yaşayacağınız herhangi bir sorunun önüne geçmiş olacaksınız. Öncelikle format işlemi yapacağınız cihazda daha sonra kullanacağınız, saklamak istediğiniz verileri tespit etmelisiniz. Örneğin fotoğraflarınız, oyun verileri, mail geçmişi, smsler vs. Bunların yedekleme işlemini cloud uygulamalar kullanarak veya direkt bilgisayarınıza bağlantı kurup yapabilirsiniz.

Samsung Galaxy J4 Core format atma için ikinci aşamada ise gmail hesabının kontrolü bulunmaktadır. Eski verilerinizin birçoğuna ulaşmak adına cihazınıza kayıtlı mail adresinizi bilmeli ve rahatlıkla erişmelisiniz. Bunun içinmail adresi ve şifreyi bir kağıda ya da not defterinde bir dosyaya kaydedebilirsiniz.

Üçüncü ve son aşamada ise şarj durumunun kontrolü yer almaktadır. İşlem sırasında telefonunuzun şarjının bitmesi çok çok büyük sorunlara sebebiyet verilebilir. Eğer performansı çok fazla düşmemiş bir şarj durumunuz var ise en az %50’de olmasına özen gösterin. Ortalama 10 dakikada bitecektir fakat garanti olmasına rağmen yarım saat, bir saat sizi idare edebilecek olması gerekir. Hatta mümkünse şarja takılı şekilde formatlama yapabilirsiniz.

Samsung Galaxy J4 Core Format Aşamaları

İlk olarak açık halde bulunan cihazınızı kapatın. Ardından yaklaşık 10-15 saniye kadar bekleyin. Cihazda bulunan orta tuş ile birlikte ses açma tuşuna aynı anda basılı tutun. Ardından sağ tarafta bulunan açma kapama tuşuna basın. Yani 3 tuş da aynı anda basılı olsun. Samsung logosunu görünce elinizi çekebilirsiniz.

Recovery mode şeklinde bir ekran karşınıza çıkacak. Ses açma kapama butonlarını kullanarak Wipe Data/Factory Reset kısmına gelin ve açma kapama tuşu ile seçeneğe ilerleyin. Karşınıza çıkan ekrandan Reboot System Now kısmına gelin ve yine açma kapama tuşuna basarak onaylayın. Format atma işlemi tamamlanana kadar hiçbir şey yapmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir