Samsung Marka Telefonların Dil Ayarını Değiştirme – Türkçe Yapma

Samsung, bilindiği üzere Kore markasıdır. Türkiye distribütörü tarafından satılan ürünlerde %99.99 oranda Türkçe dili ayarlanmıştır. Fakat yabancı ülkeden gelen veya ithal edilen ürünlerde ise sık sık dil farklılıkları oluşmaktadır. Özellikle bilinmeyen dillerde bu sorunu çözmek büyük bir dert haline gelebiliyor. Bu yazımızda Samsung Marka Telefonların Dil Ayarını Değiştirme, Türkçe yapma ile ilgili detaylara bakacağız.

Dil ayarı değiştirme konusunda iki sebep bulunur. Bunların birisi yanlışlıkla gelen veya yanlışlıkla yapılan dil değişiklikleri ve ikinci sebep ise şahsi olarak dil değiştirmedir.

Şahsi Dil Değiştirme Nedir?

Bunu en kolay örnek vererek anlatabiliriz. Örneğin, İngilizce konusunda kendinizi geliştirmek istiyorsunuz, hayatınıza İngilizcenin girmesini istiyorsunuz. Bunu düşünenler genelde kullandıkları cihazın dilini İngilizce’ye veya hangi dili öğrenmek istiyorsa ona çevirir. Böylece aşinalık ve pratiklik kazanır.

Yanlışlıkla Yapılan Değişiklikler

Kimi zaman resmi olmayan bir uygulama indirmek veya yurtdışından telefon almak ile birlikte dil seçeneğinin farklı olduğunu görürsünüz. Bunu istediğiniz dile çevirmek için de ayarları değiştirmeniz gerekebilir. Buna da yanlışlıkla yapılan değişiklikler diyebiliyoruz.

Samsung Dil Ayarı Değiştirme – Türkçe Yapma

İlk olarak uygulama simgelerine aşina olmanız büyük bir artı kazandıracaktır. Ayarlar simgesini menüden bulun (bir çarka benzer) Ona tıklayın. Açılan sayfada yukarıdan aşağıya doğru 13. seçeneğe gelin. Bu seçenek “Dil ve Giriş” tir. Menüden Dil ve Giriş’e tıkladıktan sonra karşınıza gelen ekrandan yine ikinci sekmeyi seçin. (+ işareti olacaktır.) Buradan Türkçeyi bulun ve seçin. Artık telefonunuz Türkçe olacaktır. Eğer farklı bir dil istiyorsanız, yine aynı kısımdan istediğiniz dili seçebilirsiniz.

Samsung Marka Telefonların Dil Ayarını Değiştirme – Türkçe Yapma” için 10 yorum

  1. Samsun s7 edge telefonumun dili Rusca olmuştu bir türlü değiştirememiştim. Teşekkür ederim sayenizde tekrardan Türkçe yapabildim.

  2. Geçen günlerde kız arkadaşım sayesinde Fransızca kullanmaya başlamıştım ki büyük sorunlar yaşıyordum. Bu yazı gayet yararlı oldu gibi, teşekkürler.

  3. Basit ve anlaşılır bir anlatım olmuş. Pek çok kişinin bu anlatım sayesinde herhangi bir dile dönmüş olan telefonunu normal ayarlarına getirebilir. Teşekkürler

  4. Güzel ve Gayet açık bir yazı ile Samsung Marka Telefonların Dil Ayarını Değiştirme Türkçe Yapma konusu anlatılmış elinize sağlık…

  5. Bir türlü bulamamıştım doğru anlatan yer burası gayet güzel anlatım olmuş işlemi başarılı bir şekilde tamamladım. Teşekkürler windowshataları 🙂

  6. telefonu cocugum yanlışlıkla ingilizce yapmis bir türlü düzeltemiyordun gerçek ten hizir gibu yetişdiniz teşekkür ederim

  7. Samsung Galaxy S6 cihazımın dilini geçenlerde sırf denemek için Almanca yapmıştım ama günlerdir geri dönemiyordum. Samsung telefon Türkçe yapma yazısı gerçekten işime yaradı.

  8. ilk telefonum samsungdu ve dil menüsünü bulmak için 2 saat uğraşmıştım menü çinceydi ve internetten baka baka yapmıştım 🙂

  9. letgodan samsung telefon aldım ucuza aldım diye sevinirken cihazı aldıktan sonra baktım ki menü dili kendiliğinden değişiyor. Bu yöntemle menü dilini Türkçe yaptım ve şuanda 1 haftadır kullanıyorum herhangi bir sorun olmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir