SEO Konusunda 2018’e Girmeden Önce Tavsiyeler

2017’yi geride bıraktığımız bu günlerde, ortaya konulan haberler ve deneyimlerden yola çıkarak Google’ın yeni algoritmik değişimlerini çözümlemeye çalıştık. Birçok parametrenin değiştiği bu sene için yenilikleri ortaya koyarak 2018’e girmek istiyoruz. SEO konusunda 2018’de dikkat etmeniz gerektiğini düşündüğümüz durumlara göz atalım…

Rakip Sitelerinizi İçerik Olarak da İnceleyin!

Ahrefs veya Semrush gibi analiz araçları ile rakip sitelerinizi rahatlıkla takip edebilirsiniz. Fakat tek yapılması gereken backlink analizini sağlamak değil. Ayrıca içerik bakımından da detaylı bir analiz yapmalısınız. Dikkat etmeniz gerekenler…

  • Kelime bakımından rakiplerinizin kelime miktarını inceleyip benzer miktarlarda tutmaya özen gösterin. Örneğin rakip sitelerinizde ortalama 300-350 kelime arası içerik bulunuyorsa siz bunu 360-370 seviyesinde tutmalısınız. Eğer 100-150 kelime içerik bulunuyorsa 170-180 arasında tutmalısınız. Unutmayın ki Google, arama sonuçlarında çıkan sitelerin ziyaretçilere gereksiz bilgi vermesini istemez.
  • İçeriklerdeki kelimeleri analiz edip, sıkça kullanılan sözcükleri tespit edin. 1 kelime, 2 kelime grubu, 3 kelime grubu gibi ayrım yapabilecek ve listeleyecek bir yazılım ile mantıklı kelimeleri tespit edin. SEO Uzmanı ile backlink yayınlayan kişilerin arasındaki en önemli fark bu gibi ayrıntıları düşünmektir.

Sayfada Kalma Süresini Arttırma

Son zamanlarda ön planda yer alan durumlardan birisi de sayfada kalma süresi. Özellikle Google Analytics kullananların rahatlıkla tespit ettiği bu durum için birçok önemli durum var. AMP özelliğinin kullanılması ve görsel metaryellere yer verilmesi gibi hususlar mevcut. Bu konuyla ilgili daha detaylı bir araştırma sunacağız. Ayrıca Freelance SEO Uzmanı olanlardan da yardım alabilirsiniz.

İçindekiler

SEO Konusunda 2018’e Girmeden Önce Tavsiyeler” için 3 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir