SEO Nasıl Yapılır? SEO Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

SEO, bir nevi doğal bir şekilde popülerliği sağlama sanatı olarak geçmektedir. Bu popülerliği en doğal yollar ile sağlamış olan uzmanlarsa en iyi olan SEO uzmanları olarak sayılmaktadır. Popülarite kelimesine web dünyası adına meşhur olmak adı ile ifade edilir. Google da üst sıralara çıkabilmek en iyi reklam türü olmaktadır. Fakat üst sıralardaysa, listelenmek adına reklam yapmak ile mümkün olur. Kısa bir şekilde sitenizi popüler hale getirebilmek için yapmış olduğunuz tüm tanıtım ve reklamların sonucunda da site üst sıralara yükselir.

Google sitenin popüler olması ile beraber ayrıca ziyaretçi sayısının düzenli bir şekilde artışından, site hakkında yapılmış olan link ve bilgilendirmelerinden anlar. Bu paylaşımların ise kanalları, sayısı arttığı zaman daha popüler doğal ve sağlam bir yapıya kavuşur. Bir sitenin popüler olması açıldığı andan, dikkate alınıp gelişimi değerlendirilmelidir. Arama motoru sonuçlarına göre de doğrudan yansıtılmaktadır.

Doğallık, SEO çalışmasında anahtar kelime olmaktadır. Google’ın yükseltme mantığı ise doğal bir popülerliğe dayanır. Bu doğal popüler anlayışı içinde yapay durumlar fark edilmektedir. Dikkate alınmaz. Bu yapay çalışmalar da ise sayıca fazla olması dikkate alınarak, bunun dışında olumsuz olarak dikkate alınmaktadır. Sıralamaya da olumsuz bir şekilde etki yaratmaktadır. Doğal popüler anlayışı içinde yapımış olan tüm çalışmalarda, site sahibinin bilgisi olmadan yapılacak çalışmalar olarak görülür. Bu sayede de kullanıcıların siteyi daha da faydalı bir şekilde bulup, çeşitli paylaşımlarda bulunmuş olduğu izlenimi doğar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir