SEO Nedir ?

SEO ingilizcesi Search Engine Optimization olan kelime grubunun kısaltmasıdır. Arama motorları SEO işlemleri ile web sitelerini daha kolay bir şekilde taraması için yapılan teknik kriter işlemleridir. Search Engine Optimization dilimizde ise Arama motoru optimizasyonu demektir.

SEO’nun Asıl Amacı Nedir ?

Arama motoru optimizasyonu çalışmalarındaki asıl amaç, internet aramalarında kendi sitenizi daha üst sırada listelenmesini sağlamaktır. Oldukça etkili bir çalışma yöntemi olan SEO sayesinde sitenize daha fazla misafir kabul edebilir ve bu sayede büyük kazançlar sağlayabilirsiniz. SEO sayesinde internet sitelerinin doğal bir şekilde ulaşamayacağı web popülerliğine, doğal görünen yöntemler kullanarak ulaşma biçimidir.

SEO Nasıl Yapılır ?

Doğallık kriteri SEO çalışmalarındaki ana husustur. Başta Google olmak üzere arama motorlarının yükseltme mantığı doğal bir popülerlik maddesine dayandırılmaktadır. Bu çalışmaları yaparken kullanacağınız yapay işlemler kesinlikle dikkate alınmaz ve çalışma yaptığınız siteye zarar verebilir.

Site içerisinde yer alan yazılar veya makaleler çeşitli forumlarda, bloglarda veya sosyal medya platformlarında paylaşılması, kullanıcı eliyle yapılıyor yani manuel bir işlem izlenimi taşımalı ve sitelerin misafirlerine gerçekten hizmet eden faydalı siteler ideası oluşturmaktadır.

SEO’yu Kimler Yapabilir ?

SEO çalışmalarını yapmak oldukça profesyonellik isteyen bir iştir. Bu alanda güvenilir kişileri ulaşmak oldukça önemlidir. Sizlere bu konu hakkında güvenilir bir kişi önermek isterim. SEO uzmanı olan huseyinonur.com.tr adresini önerebilirim. Çok başarılı ve doğal bir şekilde bu çalışmaları yapmaktadır. Hatta SEO nedir diye arama yapacak olursak kendisine hızlı bir şekilde ulaşma şansınız da olacaktır.

 

 

SEO Nedir ?” için 4 yorum

  1. Seo uzun uğraşlar istiyen bir iştir ama kazanç kapısıdır. Kazanlar seo kelimeleri ile kazanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir