Sinir Bozucu Fortnite Hataları ve Çözümleri

Hayatta kalma oyunlarına olan ilgi giderek artmaya başladı. Bunda son yıllarda artan kampçı nüfusu, küresel ısınma, izlenen bilim kurgu filmlerinin etkisi hiç kuşkusuz önemli rol oynuyor. Bu oyunlardan biri de online olarak oynanan Fortnite Battle Royale diyebiliriz.

Her oyunda olduğu gibi Fortnite Battle Royale hataları da oyuncular için sinir bozucu bir hal alıyor. Bu oyunda sık karşılaşılan hataları ve kesin çözümlerini sizler için derledik.

Fortnite Hatalar ve Çözümleri

Fortinite oyununda en çok karşılaşılan hatalar ve çözümleri aşağıdaki gibidir;

Fortnite 0xc00007b Hatası

Oyuna giriş yaparken veya oyun içerisinde karşılıklı oyun oynarken bazı durumlrada 0xc00007b hatası ile karşılaşılabiliyor. Bu hatanın birkaç çözüm yolu bulunuyor.

1.Çözüm yolu

İşletim sisteminizin sürümü eski ise bu hata ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle sistem güncellemelerini kontrol edin ve gerekli güncellemeleri gerçekleştiriniz. Ancak bu yol her zaman işe yaramayabilir.

2.Çözüm yolu

Directx’in bilgisayarınız ile uyumlu olan versiyonunu indirerek kurulumunu gerçekleştiriniz. Ardından oyuna girmeye çalışınız. Bu yöntem de her zaman işe yaramayabilir. Bu nedenle diğer çözüm yollarını deneyiniz.

3.Çözüm yolu

Sistem dosyalarında sorun olabilir. Directx kurduktan sonra “abcd.dll” dosyası eksik şeklinde hatalar alabilirsiniz. Bu dosyaları indirdikten sonra sorun çözülecektir.

Fortnite Unsupported Os Hatası

Bu hatanın sebebi indirdiğiniz oyunun versiyonu ile işletim sisteminizin uyumsuz olmasıdır. Bu nedenle doğru versiyonu indirerek bu hatanın önüne geçebilirsiniz.

Fortnite Launch Failed Hatası

Launch failed hatası temel olarak Launcher’ın çalıştığı durumlarda ortaya çıkmaktadır. Yani oyunu çalıştırmak için simgeye tıkladığınızda açılmıyorsa ve ikinci kere tıklıyorsanız, bu hatayı vermektedir. Bu nedenle Görev Yönetici üzerinden oyuna ait hizmetleri durdurun ve oyuna tekrar girmeyi deneyiniz.

Fortnite Matchmaking Error – Eşleştirme Hatası

Bu hata ile gün içerisinde herhangi bir zamanda karşılaşabilirsiniz. Ancak şunu eklemeliyiz ki bu hata sizin tarafınızdan kaynaklanmamaktadır. Genellikle oyun yöneticileri tarafından yapılan düzenlemelerde ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle herhangi bir çözüm yöntemi izleyemezsiniz.

Fortnite Battle Royale kernel32.dll Hatası

Yine en çok karşılaşılan Fortnite hataları arasında yerini alan kernel32.dll hatası, genel olarak sistem dosyasının bozulması veya silinmesi durumunda ortaya çıkar. Çözümü için https://docs.microsoft.com/en-us/sysinternals/downloads/procmon linkinden programı indiriniz. Sonra çalıştırın ve oyunun Bilgisayarım – Yerel Disk C – Program Files – Oyun Klasörü üzerinden .exe dosyasını seçin ve onaylayın. Program size hata ile ilgili bilgileri verecektir. Sonrasında eksik veya hatalı dosyayı indirin ve gerekli dizine atın. Oyun çalışacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir