Skype Yüklemesi Başarısız KOD 1603 Hatası ve Çözümü

Skype programını bilgisayarına kurmak isteyen kullanıcılar zaman zaman Skype Yüklemesi Başarısız KOD 1603 hatası ile karşı karşıya kalmakta ve Skype programını bilgisayarlarına kuramamaktadır. Bu hata mesajı ile yükleme sırasında kritik bir hata oluştu yazısı çıkmaktadır ve kurulum tamamlanmadan sonlanmaktadır. Bu hata uyarısı, çoğunlukla Skype programının kurulması sırasında ortaya çıktığı gibi, Skype programını kaldırmak isterken de zaman zaman ortaya çıkmaktadır.

Skype Yüklemesi Başarısız KOD 1603 hatası genellikle kayıt defterlerindeki bir ya da birden fazla kayıt dosyasındaki bozulmalar nedeniyle kaynaklanmaktadır.

Bu sorunu ortadan kaldırmanız için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir;

-Bilgisayarınıza kurulu olan eski bir Skype programı varsa onu bilgisayarınızdan kaldırın.

-Skype programının son sürümünü indirin ve bilgisayarınıza kurun.

Bu aşamada sorununuz ortadan kalkabilir. Eğer sorununuz ortadan kalkmamışsa ve Skype programını bilgisayarınıza hata mesajını almadan kurmayı başaramadıysanız aşağıdaki seçenekleri deneyin.

-Microsoft’un internet sitesinden, kayıt defteri düzeltme aracını indirin. Bunun için şu linke tıklamalısınız;

https://support.microsoft.com/en-us/help/2970908/how-to-use-microsoft-easy-fix-solutions

İşletim sisteminize uygun olan seçeneği seçin ve programı indirin. Bu program sayesinde bilgisayarınızda yer alan Skype programının yüklenmesine ya da kaldırılmasına engel olan sorunlar ortadan kaldırılır. Program otomatik olarak çalışmakta ve gerekli tüm taramaları yaparak, bulduğu sorunları yine otomatik olarak ortadan kaldırmaktadır.

-İşletim sisteminizin güncel olup olmadığını kontrol edin ve güncel değilse sürümünü güncelleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir