Steam Kullanımı Windows 7’de Yükselişte

Son olarak Windows 10’nun da çıkmasıyla gittikçe kullanım oranı olarak düşen Windows 7 sürümü bilgisayar oyunları arasında yükselişe çıkmaya başladı.

Geçtiğimiz aylarda yapılan bir araştırma sonunda Steam kullanıcı tabanında Windows 10 kullanımında az da olsa bir düşüşün yaşandığını görmüştük. Sonrasında yapılan bir araştırma sonunda da Microsoft’un en son işletim sistemi sürümü olan Windows 10’nun kaybettiği oranın bir kısmını geri topladığını belirtti.

Sadece gönüllü kişilerin katıldığı Steam aylık donanım raporuna göre Ağustos ayında Windows 10 %50.66’ya yükseldi. Ancak ankete herkesin katılmamış olması ortaya çıkan rakamda bir hata payı olduğu gerçeğinin dışına çıkamıyor. Bu alanda kullanıcıların büyük bir bölümü 64 bit sürümünü kullanmakta.

Öte taraftan Windows 7 genel kullanım olarak büyük bir düşüş yaşa da Steam kullanıcıları arasında bir yükselişe geçti. %2 artış sağlan Windows 7 sürümü diğer sürümler arasında en büyük patlamayı yaptı. Genel kullanımda ise Windows sürümleri %96.30 gibi büyük bir paya sahip.

Steam Kullanımı Windows 7’de Yükselişte” için bir yorum

  1. steam kendini geliştirmesiyle birlikte en çok da windows 7 ye adapte olmuş görünüyor. Bilgisayar oyunları denilince hala steam akla geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir