Sunucuda Oluşan Arızalar için Kullanılan Yedek Parçalar

Server yani sunucu olarak ifade edilen, ana bilgisayar erişime açık kaynakları depolama ve saklama işlemi yaparak; arzu edildiğinde paylaşıma açan bilgisayar birimi olmaktadır. İnternet ağı üzerinde çeşitli tabanlarda hizmet sağlayan birçok farklı çeşitte server bulunmaktadır. Ancak elbette bu serverlarda çeşitli durumlarda teknik arızalar meydana gelebilir. Sunucu diğer bir ismi ile server olarak ifade edilmektedir. Çeşitli ağlar üzerinde bir programı ya da bir bilgiyi farklı kullanıcılar veya sistemlere transfer eden, paylaştıran donanım ya da yazılımlar olarak tanımlanabilir. Bu yazılımlar arasında ise en çok tercih edilen ve en çok rağbet gören sunucu çeşitleri arasında hp sunucu yer alır. Sunucu veri aktarımının sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi ve depolamanın güvenli olabilmesi için oldukça önemli unsurlardır. Dolayısıyla da mutlaka kaliteli olan modeller tercih edilmelidir. Özellikle insanların çalıştığı makineler, farklı makineler ile koordine şekilde veri akışı sağlamazsa, hem zaman hem de veri kaybı meydana gelebilmektedir. Hp sunucu modellerinde bu gibi risklerin yaşanma olasılığı oldukça düşüktür. Genel itibari ile hızlandırılmış olan ve özellikleri arttırılmış olan sunucu çeşitleri her zaman için en önemli ihtiyaçların başında gelir. Fakat elbette bu parçalarda da zamanla teknik arızalar meydana gelebilir.

Server Yedek Parça

Web siteleri çeşitli sebeplerle devre dışı kalabilir. Bu gibi durumlarda server yedek parça gerekebilir. Sitenin hosting sunucusunun bağlantıda olduğu ya da olmadığı durumlarda; aşırı yüklü veya yapılandırma ayarlarının doğruluğu mutlaka denetlenmelidir. Bağlantı sağlayamama, zaman aşımı, yükleme hızının düşmesi, yanıt vermede problemler dolayısı ile server web hosting hizmetlerinde yaşanan teknik sorunlar dolayısı ile yaşanmaktadır. Bundan dolayı da server yedek parça ihtiyacı doğabilir. Bunun dışında DNS yapılandırmasında güvenlik ve koruma sistemleri barındırma uygulamalarının en kritik ve mühim bölümlerinden biridir.

Hpe Yedek Parça

Hpe yedek parça ihtiyacı genel itibari ile işletim sisteminden kaynaklanan problemler, server diskin arızalanması gibi mekanik durumlarda virüs sebebiyle sorunlar ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlarda veri kayıpları, bağlantı ve yanıtlama problemleri için hpe yedek parça ya da uygun bir sunucu yedek parça temin edilmelidir.

Sunucu Yedek Parça

Sunucu yedek parça genel olarak pc, notebook, iş istasyonları ( workstation ) ve sunucuların arıza durumunda ve performansını iyileştirmek amaçlı (upgrade) malzeme ihtiyaçları için stoğunda gerekli yedek parçaları mutlaka bulunmalıdır. Hp, IBM gibi serverların SAS ve SATA  disk, Ram, Güç Kaynağı (power supply), İşlemci (CPU) gibi malzemeleri bu aşamada sunucu arızaları için en gerekli cihazların başında gelmektedir. Sunucu yedek parça çeşitleri server için performans iyileştirici olmaktadır.  unun yanı sıra https://www.kurumsalit.com/ sitemiz üzerinden, online olarak en uygun fiyatlara, maksimum kalite sunucu yedek parça sipariş edebilir, yedi gün, yirmi dört saat bizlere ulaşabilir ve güvenli alışverişin keyfini doyasıya çıkartabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir