Tüp Bebek Tedavisi ile Bebek Sahibi Olmak

Tüp bebek yöntemi, bebek sahibi olmak isteyip de çeşitli sebeplerden dolayı bebek sahibi olamayan çiftlere önerilen bir tedavi yöntemidir. Bu yöntem kullanılarak dünyada birçok çift bebek sahibi olmayı başarmışlardır. Bir çifte bu tedaviyi önerebilmenin belirli şartları vardır. Yani bu tedavi yöntemi hemen her çifte önerilmez ve bu tedavi öncesinde çifte başka tedaviler de uygulanabilir.

Tüp bebek tedavisi, bir sene veya daha fazla zamandır korumasız ilişkiye girdiği halde hamilelik durumunun yaşanmadığı çiftlere önerilmektedir. Çiftlerin yaş durumları da göz önüne alınırsa bu süre artış ya da azalma gösterebilir. Eğer bir çift bu durumdan şikayetçiyse uzman doktorlar tarafından belirli birkaç test yapılır. Örneğin erkekten sperm örnekleri alarak sperm sayısına ve kalitesine bakılır. Kadınlarda yumurta üretme sıklığına bakılıp bir sorun var mı tespit edilmeye çalışılır. Eğer sorun çözülebilirse çözülür ya da bu tedavi yöntemi ile çiftlerin çocuk sahibi olması sağlanır. Bu tedavide kullanılan birkaç yöntem vardır fakat günümüzde bunlardan sadece bir tanesi kullanılmaktadır. Laboratuvar ortamında bir embriyo oluşturulup anne rahmine yerleştirilir ve annenin hamile kalması sağlanmış olur.

Tüp bebek yöntemi sayesinde hamile kalmış ve doğum yapmış kadınların bebekleri, diğer bebeklerden farksız olur. Diğer bebekler gibi sorunsuz şekilde büyür ve gelişir. Bu bebeklerin diğer bebeklerden anatomik olarak hiçbir farkı bulunmamaktadır.

Tüp Bebek Tedavisi ile Bebek Sahibi Olmak” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir