TYT Konuları Değişiklikleri – TYT Müfredatındaki Kaldırılan Konular

tyt konuları

Sınava giren arkadaşlara müjde! TYT konuları bakımından yaşanan değişiklikler ve tyt müfredatındaki kaldırılan konuları içeren bir yazı oluşturduk. Bu yazıyı okuyarak, çalışacağınız ünitelerde daha seçici ve daha doğru hareket edebilirsiniz. Lafı uzatmadan TYT Konuları Değişiklikleri konusunda yazılanlara, çizilenlere bakalım.

TYT Matematik Kaldırılan Konular

İlk olarak matematik dersine baktığımızda taban aritmetiği, matris – determinant, ters dönüşüm formülleri gibi konuların kaldırıldığını görüyoruz. Özellikle puan katsayısı fazla olan ve soru sayısı da yüksek olan bu derse önem verecekler için ayrıca karmaşık sayılarda kutupsal değişimler gibi konuların da artık bu müfredatta yer almadığını söyleyebiliriz.

Eklenen konularda ise bilinçli tüketim aritmetiği ile öklit algoritması bulunmaktadır. Henüz bu konuda net bir bilgi bulunmasa da yine de dikkat etmekte fayda var. TYT konuları için sırada Geometri dersi var.

TYT Geometri Kaldırılan Konular

Güncel tyt konuları arasında geometri dersi de önemli bir yere sahip. Carnot, ceva, menaleus teoremleri kaldırılan konularda başı çekiyor. İkinci sırada ise vektörel denklemler yer alıyor. Konik Ayrıtlar ve Uzayın analitiği gibi konuların da artık olmayacağı TYT Geometri için doğrunun vektörel denklemenini dahil olduğunu da söylememiz gerekiyor.

Diğer Derslerde Kaldırılan Eklenen Konular

Sizlere yazımızda iki önemli ders için bilgi verdik. Hepsini vermek yerine faydalandığımız kaynağı sizi sunmak istedik. Aşağıda yer alan kaynağımıza tıklayarak tyt konuları hakkında genel bilgilere sahip olurken güncel olmasından dolayı da kaldırılan – eklenen içerikleri görüntüleyebilirsiniz.

YKSDestek.com sadece bu konuda size yardımcı olmaz. Ayrıca puan hesaplama, konu dağılımı, soru dağılımı, üniversite tercih rehberi, konu anlatımları gibi pek çok konuda katkı sağlar. Tamamen ücretsiz olan bu servisin ayrıca mobil uygulaması da bulunuyor. Sosyal medyada da yer alan hesapları ile öğrencilerin yardımcı kaynağı haline gelen YKSDESTEK için sizlere tavsiyemiz sık kullanılanlara eklemeniz yönünde. Aşağıdaki linkten ise direkt olarak tyt konularına ulaşabilirsiniz.

TYT Konularına Ulaşmak için Tıklayın: https://yksdestek.com/yks-konu-dagilimi-tyt-ayt-sorulari/

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir