Uygulamalı Siber Güvenlik Eğitimleri Nedir?

BMI İşletme Okulları tarafından verilen Uygulamalı siber güvenlik eğitimi, her ne kadar bilgi edinmek isteyen kişiye yönelik temel bir eğitim olsa da, eğitime katılmak isteyen kişilerin, eğitime katılmadan önce, temel Linux kullanımı, TCP/IP ve Networking konularında eğitim için yeterli bilgiye sahip olmaları gerekir. Eğitimin en temel amacı, kişiye, ‘Etik Hack’ konusunda penetrasyon testi tecrübesi kazandırmaktır. Eğitimler, siber güvenlik uzmanları tarafından, laboratuvar ortamında ve profesyonel organizasyonlar ile verilecektir.

Eğitim, hangi kurum tarafından verilmektedir?

Uygulamalı siber güvenlik eğitimleri, BMI İşletme Okulları tarafından, profesyonel organizasyonlar ile verilmektedir. Eğitimlerin, eğitim alan kişiler için faydasının artırılması için, özel ortamlar kurulmuştur. Bu ortamlar ve çalışmalar, tamamen BMI İşletme Okulları tarafından hazırlanmıştır.

Eğitimin amaçları nelerdir?

Eğitim programının diğer bir amacı ise, bilişim teknolojileri konusunda temel bilgiye sahip kişileri, siber güvenlik konusunda verilen uygulamalı eğitimler ile siber güvenlik uzmanları yapmaktır. Eğitimlerden sonra eğitim gören kişiler, çalıştıkları veya çalışmayı düşündükleri kurum ve kuruluşlarda, uygulanabilir yetkinlik kazanacak, olası sorun ve problemleri çözme becerisine sahip olacak ve çözümler üretebilecek, bulundukları kurum ve kuruluşlardaki bilgi ve haberleşme teknolojilerinin güvenlik sistemlerini geliştirme yeteneğine sahip olacaklardır. Aynı zamanda üretmiş oldukları çözüm yolları ile, yönettikleri ekipleri veya çalıştıkları kurumları yönlendirebileceklerdir. Eğitim programı, bu amaçları yerine getirmek için özel bir şekilde hazırlanmıştır. BMI İşletme Okulları, vermiş oldukları bu eğitim programı ile öğrencilerine çok daha sağlıklı bilgiler edindirmişlerdir.

Eğitimi almak için gerekli unsurlar nelerdir?

Eğitimi alabilmek için çok da ileri unsurlara sahip olmanıza gerek yok. BMI İşletme Okulları, bu eğitimlerin, eğitim alan kişiye çok daha fazla yararının dokunması için bazı temel unsurlar belirtmişlerdir. Bu unsurlar ise şunlardır;
-Linux işletim sistemi konusunda temel bilgilere sahip olmak,
-Bilişim teknolojileri konusunda temel bilgilere ve deneyimlere sahip olmak,
-TCP/IP ve Networking konularında temel bilgilere ve deneyimlere sahip olmak.

Eğitim tarihleri ve eğitimin verileceği ortam hakkında bilgiler;
Uygulamalı siber güvenlik eğitimleri, online ortamda, 3 gün boyunca, günde 6 saatlik seanslar ile verilecektir. Uygulamaya yönelik pekiştirme çalışmaları ise, interaktif sınıf ortamlarında, birebir uygulama örnekleri ve vak’a çalışmaları ile yapılacaktır. Uygulamalı eğitimler ile öğrendiğiniz bilgileri, interaktif bir sınıf ortamında deneyime dönüştüreceksiniz. Bu deneyimler sayesinde edindiğiniz bilgileri, çok daha iyi bir şekilde pekiştireceksiniz. Bu bilgileri pekiştirmeniz için sınıf ortamları özel olarak hazırlanmıştır. Aynı zamanda uzaktan eğitim almanızın hiçbir farkı olmayacaktır. Aldığınız bu eğitimleri, uygulamalı dersler ile çok daha iyi bir şekilde anlayacaksınız. BMI İşletme Okulları, eğitim ortamlarını özel şekilde hazırlamışlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir