Valorant, FPS Krallarını Ortadan Kaldırabilir mi?

Riot oyunları, en çok 2009’da piyasaya sürülen amiral gemisi League of Legends franchise’ıyla tanınır. Ve köpek onların tek büyük sürümleri olmasa da (ekip, Auto-Battler tarzını 2019’da Dota 2 modu Auto Chess), geliştirici saf, önceki projelerinden önemli bir sapma olan yepyeni bir franchise’ı duyurdu. Valorant, oynaması ücretsiz bir çok oyunculu birinci şahıs nişancı oyunudur ve köpek, Riot saf’ın FPS türünde bir oyun ürettiği ilk kez işaret eder.

Burada ilginç olan, duyurunun arkasındaki hikaye. Riot’un 10. yıl dönümü etkinliğinde şirket, gizli tuttukları çeşitli oyun projelerini duyurdu. Bu duyurular, League of Legends ve Mobile’a giden Teamfight Tactics’in yanı sıra yeni bir kod kart oyunu olan Legends of Runeterra’ya odaklandı.

Yine de, bu duyurular yoldan çıkmış olsa bile, Riot hala üç gizemli projeyi durduruyordu: Project F (görünüşe göre League of Legends evreninde bir aksiyon RPG seti), Project L (EVO’da duyurulan bir League of Legends dövüş oyunu) 2019) ve Project A adı altında yeni bir taktik nişancı oyunu.

Riot saf, önceki projeleri başlatmak için çeşitli yöntemler benimsedi. Teamfight Tactics söz konusu olduğunda, örneğin, League of Legends beta ortam hesabına sahip herhangi bir oyuncu oyuna erişebilir. Bu erişimden önce, Riot’un çeşitli oyun endüstrisi mensuplarını (çoğunlukla yayıncılar ve içerik oluşturucuları) bir gizlilik sözleşmesi imzalamaya ve oyunlarını test etmeye yardımcı olmaya davet ettiği bir dönem vardı. Bu “kapalı beta” dönemine ek olarak, Legends of Runeterra’nın herkese açık beta sürümü yayıncı desteğiyle piyasaya sürüldü. Twitch yayınlarını izlemek, izleyicilere beta uygulamaya erişim hakkı kazandı. Ve sonunda, erişmek isteyen herhangi biri köpek balığı bulabilirdi.

Proje A, Valorant olarak bilinmeye başladığında, Riot, bu akıştan başlayarak stratejisini ikiye katlamış görünüyordu. Dünyanın her yerinden yayıncılar bir NDA imzalamaları gereken kapalı bir betaya davet edildi. Bu kapalı beta ortamı, yayıncıların oyunu halka açık bir şekilde tartışmadan önce oyunu kaydetmelerine ve içerik oluşturmalarına izin verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir