Vega Hospital’de Saç Ekimi Yaptırmak

Saç ektirme işlemi, kellik problemi yaşayan kişilerin en büyük umududur. Birçok kişi, çeşitli saç güçlendirme tekniklerinden istediği sonucu alamamakla beraber, saç ekimi yapan hastanelerle iletişime geçerler. Ancak her konuda olduğu gibi, saç ekimi konusunda da bilgili ve tecrübeli kişilerle iletişime geçilmelidir. Çorlu özel hastane hizmetleri arasında faaliyet gösteren Vega Hospital, saç ekim işlemi konusunda son derece uygun klinik ortama sahiptir. Vega Hospital bünyesindeki doktorlar tarafından gerçekleştirilen saç ekim işlemi, kişinin genetik yapısına bağlı olarak FUT Tekniği veya FUE Tekniği ile yapılır.

Fut Tekniği, klasik saç ekim yöntemi olarak da bilinen, saçların şerit şeklinde ekilmesidir. Bu yöntem ile, ense bölgesinden alınan saçlar, saç ekimi yapılacak bölgeye diilir. Ardından, saç köklerinin alındığı ense kısmı dikilerek, o bölgenin iyileşme süreci başlatılır. Alınan saç kökleri, yaklaşık olarak 3-4 saat süren bir işlemin ardından, tek seans sonunda ilgili kısma dikilir. Bu işlem sonunda ekim yapılacak bölgeye dikilen saç köklerinin sayısı ise yaklaşık olarak 5000-6000 adet aralığındadır. Çorlu özel hastane bölgesindeki Vega Hospital, Fut Tekniği ile saç ekim işlemini büyük bir başarı oranıyla gerçekleştirmektedir.

Çorlu özel hastane bölgesinde hizmet veren Vega Hospital, FUE Tekniği ile saç ekim işlemini de yine büyük bir başarı oranı ve hassasiyetle gerçekleştirmektedir. FUE Tekniği ile saç ekimi işleminde de yine ekilecek olan saç kökleri iki kulak arasındaki bölgeden alınır. Bu tekniği klasik yöntemden ayıran özelliği ise, klasik yöntemde tek seansla 5000-6000 adet saç teli ekilirken, FUE Tekniğinde 3-4 gün aralıklarla yaklaşık olarak 4000-5000 adet saç kökü ekilmektedir. Ayrıca, saç ekimi için kişinin göğüs ve sırt bölgesindeki kıllar da kullanılabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir