VirtualBox Ethernet Denetleyicisi Sürücü Hatası ve Çözümü

Sanallaştırma işlemi olarak kullanılan VirtualBox, kullanılan bilgisayar işletim sistemindeki, hard disk ve işlemci gibi cihazların taklit edilerek sanal ortamda oluşturulmasına denmektedir.

Bu sistem sayesinde kullanılan işletim sistemi haricindeki işletim sistemleri, misafir işletim sistemi olarak kullanılmasıdır. Misafir işletim sisteminin değişik özelliklerinden faydalanılmasını sağlayan bu sistem ile kendi (ev sahibi) işletim sistemimizdeki gibi internete bağlanılarak işlem gerçekleştirilmektedir. Sistemi kullananların, kullanım esnasında çıkan en yaygın sorunları için Virtualbox ethernet denetleyicisi sürücü hatası ve çözümü başlıklı sorular, arama motorlarında sıklıkla görülmeye başlanmaktadır.

VirtualBox Ethernet Denetleyicisi Sürücü Hatası Nedir?

Virtualbox kurulduktan ve sanal bilgisayar oluşturduktan sonra, bu sanal bilgisayara da Windows kurulup gerekli tüm işlemler yapıldıktan sonra internete bağlanamadığı görüldüğünde ve ethernet sürücüsünün çalışmadığını gösteren sarı soru işareti de belirdiğinde bu VirtualBox Ethernet denetleyicisi sürücü hatasını göstermektedir. Bunun sebebi ise genellikle Windows’un uygun olmayan veya sorun çıkaracak bir ethernet adaptörünü seçmesinden kaynaklanmaktadır. Bu sorun bazen olabildiği gibi bazen de hiç sorun olmayabilmektedir.

VirtualBox Ethernet Denetleyicisi Sürücü Hatası Çözümü

Söz konusu hata sonuçları ortaya çıktığı tespit edildiğinde ise Virtualbox ethernet denetleyicisi sürücü hatası ve çözümü kolaylıkla bazı işlemler sonucunda gerçekleşmektedir. Sorunun çözümü için öncelikle sanal bilgisayar kapatılmalı ve sırası ile şu işlemler yapılmalıdır; sol bar ile sanal bilgisayar seçilip ayarlara girilmeli, daha sonra sol bardan ağ seçilerek bağdaştırıcı 1’e girilmeli, değilse ağ bağdaştırıcısı etkinleştirilip ……. takıldı yazan yerde köprü bağdaştırıcısına tıklanmalı, adı kısmına kullanılan ethernetin adı yazılmalı, gelişmişe tıklayarak diğer ayarlara girilmeli, buradaki bağdaştırıcı bölümünde PCnet-FAST III​​​​​​​ seçilmeli ve son olarak da tamama basılarak işlem sonuçlandırılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir