VirtualBox Harddisk Hatası ve Çözümü

Bilgisayar sistemlerinde meydana gelen hatalardan bir tanesi olarak VirtualBox içerisinde yer alan bir sabit diskin adını ya da bulunduğu dosya konumunu değiştirdikten sonra tekrar VirtualBox içerisine almak istendiğinde sorun ortaya çıkmaktadır. VirtualBox harddisk hatası ve çözümü adına bir kaç basit adım izlenerek harddiskin tekrar Virtaulbox içerisine alımı sağlanabilir.

VirtualBox Harddisk Hatası Nedir?

Bu sorunun temelde meydana gelmesinin nedeni harddisk içerisindeki ID kimliğidir. Virtualbox içerisinde yer alan her harddiskin kendisine ait olan bir ID’si bulunur. Bu şekilde çalışmakta olan bir diskin adını ya da konumunu değiştiren kullanıcı “Cannot register the hard disk because a hard disk already exists” şeklinde bir hata ile karşılaşır. Virtualbox içerisinde aynı ID’den gelmiş iki harddiske yer yoktur. Bu nedenle de taşıma işlemi gerçekleştirilemez.

VirtualBox Harddisk Hatası Çözümü Nedir?

Bu hatanın çözümü için adı değiştirilmiş olan hard diski, Virtualbox içerisinde bulunan sanal ortam yöneticisinden kaldırmak gerekir. VirtualBox harddisk hatası ve çözümü bu kadar basit bir şekilde gerçekleştirilirken harddiske yeniden farklı bir ID ataması yapılarak ve yeni bir isim verilerek Virtualbox içerisine alım yapabilmek mümkün olur. Mevcutta bulunan sabit diski Virtualbox üzerinden kaldırmak için gerekli olan adımların takip edilmesi sonrasında yeni ID üzerinden alınmış olan sabit diskin Virtualbox içerisine taşınma işlemi sorunsuz bir şekilde yapılabilir.

İçindekiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir