Visual Studio 2017 Yükleme Hatası ve Çözümü

Çeşitli yazılımları yapabilmek için bilgisayarına Visual Studio 2017 kurmaya çalışanlar bazen yükleme hataları alabilirler. Visual Studio 2017 yükleme hatası ve çözümü için internet sitelerinde çeşitli öneriler bulunmaktadır.

Birçok kişi yükleme esnasında hata aldığında, bilgisayarını yeniden formatlıyor ve kurulumda aynı hataları almaya devam ediyor. Visual Studio 2017 yükleme hatası ve çözümü için verilen hatalarda paket dosyası eksikliği uyarısı vermektedir.

Visual Studio 2017 yükleme hatası nedir?

Visual Studio 2017 veya diğer versiyonlarını yüklerken çeşitli hatalar ile karşılaşabiliriz. En çok karşılaşılan hatalar, yükleme sırasında önemli hata (Team Explorer for Update), Package Failed, (microsft NuGet, Connected Services, office365) gibi hatalar alınabilmektedir. Bu hatalar kurulan sistemin ön yüklemi bölümü oluşturamamasından kaynaklanmaktadır. Ya da mevcut olan önyükleme bölümünü okuyamamasından kaynaklanır.

Windows 7-8-10 GPT-MBR hatası çözümü

Visual Studio 2017 yükleme hatası çözümleri için, birden fazla işlem adımının takip edilmesi gerektiği bildirilmektedir. İlk adım olarak programı tamamen kaldırın ve ön yükleme dosyasını bilgisayardan tamamen silin. Bilgisayarın tarih ve saatini kontrol edin ve yanlışsa düzeltin. Temp dosyasını tamamen temizleyin. Bunun için Windows tuşu + R tuşu ile temp dosyasına ulaşabilirsiniz ve tüm dosyaları silin. Bilgisayar çalıştır komut bölümüne, önce msiexec/unregister yazın ve enter yapın. Tekrar çalıştır bölümüne msiexec/regserver yazın ve enter tuşuna basın, sistem kayıt oluşturmuştur ancak ekranda görünmez. Bu işlemlerden sonra tekrar kurulumu deneyebilirsiniz.

Visual Studio 2017 Yükleme Hatası ve Çözümü” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir