Windows 10 Alın Bildirimini Kapatma

Windows 7 veya Windows 8 kullananlar için ücretsiz olarak sunulan Windows 10, kimileri adına çok da olumlu bir işletim sistemi değil. Windows 8 veya 7’ye alışan ve yükseltme yapmak istemeyen kullanıcılar sürekli olarak “Windows 10 Alın” bildirimine maruz kalmaktadır. Bu sorunu ortadan kaldırmak için ise 2 adet çözüm mevcut. Birinci çözüm anlık, yani günü kurtaran bir çözüm iken; ikincisi kalıcıdır. Şimdi işlemlere geçelim…

1. Yöntem – Geçici

Windows 10 Alın bildirimini kapatmak için Görev Yöneticisi’ni kullanabilirsiniz. Başlat Menü’süne sağ tıklayıp Görev Yöneticisi’ni çalıştırın veya CTRL + ALT + DEL yaparak açın. Ardından “İşlemler” veya “Ayrıntılar” kısmına gelin ve burada bulunan GWX.exe dosyasına tıklayarak “Görevi Sonlandır” butonuna tıklayın. Böylece anlık olarak bildirimi kapatabilirsiniz.

2. Yöntem – Kalıcı

Denetim Masası > Programlar ve Özellikleri kısmından “KB3035583” isimli güncelleştirme yazılımına tıklayın ve kaldırın. Böylece bildirim artık hiçbir şekilde size gelmeyecektir. Fakat genel bilgisayar güncellemelerinizi de manuel şekilde yapmanızda fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir