Windows 10 AppData Klasörünü Açma

Bilgisayar kullanıcıları, karşılaştıkları hatalarda veya program sorunlarında çözüm için AppData klasörüne erişmeye çalışır. Çoğu hatanın çözümünde yer alan bu klasöre Windows 10 ile birlikte ek güvenlik önlemleri gelmiştir. Bu yüzden sizlere yazımızda Windows 10 AppData Klasörü açma detaylarını anlatacağız.

Öncelikle bu klasörün amacından bahsedelim. İsminden de anlayacağımız üzere program datalarının, verilerinin ve bazı detayların yer aldığı bu klasör bilgisayar kullanıcı klasörünün altında yer alır. Önceki işletim sistemi sürümlerinde direkt gizli klasör olarak yer alırken son sürüm ile birlikte bu da ortadan kaldırıldı. Peki Windows 10 AppData Klasörünü nasıl açarız? Bu konuda yapmanız gereken küçük bir iki işlem var.

Bilgisayarınızı açın ve klavyenizdeki Windows tuşu ile R harfine aynı anda basın (Windows Tuşu + R). Ardından karşınıza çalıştır ekranı gelecek. Bu alana %AppData% yazın. Çalıştır butonuna bastıktan sonra karşınıza gitmek istediğimiz AppData klasörünün bir alt klasörü olan Roaming gelecek. Bir geri dizine giderek amacınıza ulaşmış olursunuz.

Dikkat! Bu klasörde bilgisayarınız ve programlarınız için datalar mevcuttur ve yapacağınız değişikliklerde bilgisayar veya programlar etkilenebilir. İşlem yapmadan önce ne yaptığınızdan tam olarak emin olmalı ve adım adım dikkatli şekilde işlem yapmalısınız. Kafanıza takılan bir soru var ise alt kısımdan bize sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir