Windows 10 Arama Kısmına Yazı Yazılmaması Sorunu

Windows 10’un en çok güvendiği özelliklerinden biri de kişisel asistanı Cortana. Ne yazık ki bu yapay zeka şu anlık dilimizi desteklemiyor ama yazı ile girdiğiniz şeyleri aramamızı sağlıyor. Sol alt köşede yer alan Windows simgesinin hemen yanında olan büyüteç simgesini açtığımız zaman tüm bilgisayarda ve eğer özellik açıksa internette arama yapabileceğimiz bir pencere açılıyor. Aramak istediğimiz bir bilgiyi buradan arayabiliyoruz ancak özellikle son güncellemeden sonra bu kısıma herhangi bir şey yazamama durumu kullanıcılarda boy göstermeye başladı.Sorunun çözümü için aşağıdaki adımları eksiksiz ve sıra ile uygulayalım.

Arama Kısmına Yazı Yazma Sorununun Çözümü

  1. Sol alt köşede yer alan Windows tuşuna sağ tıkladığımız zaman karşımıza bir pencere açılır. Buradan Komut İstemini bularak çalıştıralım. Böylelikle cmd’yi yönetici olarak çalıştırmış olduk. Karşımıza gelen siyah pencereye sfc /scannow yazalım ve bu komutu çalıştırmak için enter tuşuna basalım. Bir tarama işlemi başlayacak, işlem bittikten sonra bilgisayarımızı yeniden başlatmalıyız. Sırun hala devam ediyorsa ikinci adımı uygulayalım.
  2. Yukarıdaki adımda bahsedildiği gibi cmd’yi çalıştıralım. aşağıdaki komutları birer birer komut satırına girelim ve enter tuşuna basalım.
    DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
    DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

    İşlem bittikten sonra bilgisayarımızı yeniden başlatalım. Sorunun çözülmüş olması gerekmektedir.

Windows 10 Arama Kısmına Yazı Yazılmaması Sorunu” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir