Windows 10 Başlat Menüsü Çalışmıyor Hatası ve Çözümü

Windows işletim sisteminin en işlevsel, en gerekli yerlerinden birisi kuşkusuz başlat menüsüdür. Başlat menüsü için yaşanacak bir sorun büyük bir bela silsilesini de beraberinde getirir. İşlemlerimizi verimli yapamayız, internetteki sörfümüz bile ara ara sekteye uğrar. Bu yüzden windows 10 başlat menüsü çalışmıyor hatası ve çözümü ile ilgili detaylara bakacağız.

Windows 10 Başlat Menüsü Nedir?

Başlat menüsü, cortana ve görev çubuğu olarak da alt kategorize edebildiğimiz Windows 10 başlat menüsü, ekranın alt kısmında bulunan ve sekmelerin, programların listelendiği; birçok işin gerçekleştiği bölgedir. Başlat menüsü ya da görev çubuğu olmadan verimli şekilde bilgisayar kullanmamız söz konusu değildir. Bu yüzden bölgede yaşanan bir sorunu ivedi şekilde çözmemiz gerekmektedir.

Windows 10 Başlat Menüsü Çalışmıyor Hatası Çözümü

Eğer karşınıza windows 10 başlat menüsü çalışmıyor şeklinde bir hata geldiyse, bunu hemen çözmelisiniz. Bu işlem için sizlere bir video tavsiye ediyoruz. Taha Emir Can AKBAŞ isimli youtube kullanıcısı tarafından 2016 yılında paylaşılan bu video hala işlevselliğini koruyor. 8 dakikalık içeriği izledikten sonra sorundan tamamen kurtulacağınızı söyleyebiliriz. Şu ana kadar işe yaramadığı bir cihaz olmamış.

Lafı uzatmadan windows 10 başlat menüsü çalışmıyor hatası çözümüne geçelim.

Windows 10 Başlat Menüsü Çalışmıyor Hatası ve Çözümü” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir