Windows 10 Ekran Parlaklığı Ayarlayama Sorunu

Windows 10 işletim sistemini kullanan bir çok bilgisayarda ekran parlaklığını ayarlama konusunda sorunlar yaşanmaktadır. Genelde ekran parlaklığı ve güç seçeneklerini değiştirme şeklinde karşımıza çıkan hatanın çözülmesi bilgisayarların pil tasarrufu konusunda optimize edilmeleri için gereklidirler.

Windows 10 Ekran Parlaklığı Sorununun Çözümü

Sorunu çözümü için kayıt defterini açmamız gerekmektedir. Bunun için arama kısmına çalıştır yazarak “Çalıştır” programını açalım. Arama kısmına “regedit” yazarak ve enter tuşuna basınız. Açılan pencerede HKEY_LOCAL_MACHINE –> SYSTEM –> ControlSet001 –> Control –>Class –> {4d36e968-e325-11ce-bfc1-08002be10318}\0000 yolunu izleyiniz. KMD_EnableBrightnessInterface2 değer verisinin “0 (sıfır)” olması gerekmektedir. Bunu ayarlayınız. Kaydedip kapattıktan sonra yeniden başlatma işlemi gerçekleştiriniz.

Bu işlemleri yaptıktan sonra sorun hala devam ediyorsa Aygıt Yöneticisini açarak ekran kartınızın sürücüsünü bulunuz. Sürücüyü el ile ya da otomatik olarak güncelleyiniz ve bilgisayarınızı tekrardan başlatınız. Sorunun çözülmüş olması gerekmektedir.

Windows 10 Ekran Parlaklığı Ayarlayama Sorunu” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir