Windows 10 Etkinleştirme Hatası ve Çözümü

Windows 10 bazı bilgisayarlara direkt olarak eklenirken, kimi zaman Freedos olarak satılan bilgisayarlarda bulunmamakta, ekstradan almanız gerekmektedir. Bu da ciddi bir maliyet anlamına gelir. Bu yazımızda Windows 10 Etkinleştirme Hatası ve Çözümü konusuna değineceğiz.

Windows 10 Etkinleştirme Nedir?

Bilgisayarınıza format attıktan sonra Windows sürümünüzü etkinleştirmeniz gerekebilir, ya da Freedos bir cihaz almışsanız yeni işletim sistemi yüklemelisiniz. Bu gibi durumlarda ise etkinleştirme işlemine başvururuz. İnternette birçok ücretsiz sürüm mevcuttur. Bunlara ulaşabilirsiniz. Fakat güncellemeleri kapatmadığınız zaman genelde hatalar ile karşılaşırsınız. Bunlardan birisi de Windows 10 Etkinleştirme hatasıdır.

Bu hata ekranın sağ altında bir yazının çıkması ve bazı fonksiyonları sorunlu kullanmanız gibi problemleri de beraberinde getirir. Fakat yapacağınız birkaç işlem ile bu olaylardan temelli olarak kurtulabilirsiniz. Windows 10 etkinleştirme hatası rahatlıkla çözülebilecek bir durumdur.

Windows 10 Etkinleştirme Hatası Çözümü

Bu işlem için Tamsa13 isimli Youtube kanalından güzel bir video yayınlanmıştır. 7.41 süreye sahip olan bu videoda Windows 10 etkinleştirme hatası çözümü detaylı bir şekilde anlatılmaktadır. Tek yapmanız gereken yapılan aşamaları tek tek uygulamak ve sonuca ulaşmak .Eğer sonuca ulaşamazsanız yorum bölümünden bize bildirebilirsiniz.

Windows 10 Etkinleştirme Hatası ve Çözümü” için 3 yorum

  1. Şu hata yüzünden yaklaşık 1 aydır windows 10 işletim sistemimi etkinleştiremiyordum, sayenizde sonunda windows 10 etkinleştirme hatasını çözdüm. Paylaşımınız için çok teşekkür ederim.

  2. toplumumuzda hiç birşeyin lisansı tercih edilmediği gibi windowsun bile lisanslısını kullanmıyoruz 🙂 kıs ave basit çözümler yolumuza devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir