Windows 10 Etkinleştirme Uyarısı Sorunu

Yeni bilgisayar satın alanlar bilgisayarın içinde yüklü gelen orijinal Windows 10 olmasına rağmen ilerleyen zamanlarda “Windows’unuzu etkinleştirin” uyarısı ile karşılaşmaktadırlar. Üretici firma tarafından orijinal olduğu teyit edilse de Windows bu hatayı vermektedir.

Windows 10 Etkinleştirme Uyarısı Sorununun Çözümü

Sorunun çözümü için aşağıdaki işlemleri adım adım gerçekleştiriniz:
– Sol alt köşede bulunan ( görev çubuğunun en başında ) Windows tuşuna sağ tıklayarak “Komut İstemi (Yönetici)” seçeneğini çalıştıralım.
– Eğer yönetici şifresi isterse yönetici hesabının şifresini yazını. Karşımıza CMD olarak da bilinen komut satırı açılacaktır.
– Açılan komut satırına wmic path SoftwareLicensingService get OA3xOriginalProductKey komutunu girerek enter tuşuna basınız.
– İşlem tamamlandıktan sonra komut satırını kapatarak Başlat –> Ayarlar –> Güncelleştirme ve Güvenlik –> Etkinleştirme –> ”Ürün anahtarını değiştir” yolunu izleyerek ürün anahtarımızı girip etkinleştirme yapmayı deneyelim.
– Sorun hala devam ediyorsa Windows + R tuşlarına aynı anda basalım. Açılan pencerede arama kısmına slui 3 yazınız. Çıkan ekrana 25 haneli lisans anahtarımızı yazarak etkinleştirme işlemini gerçekleştirmeyi deneyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir