Windows 10 Font Yükleme Hatası ve Çözümü

Windows 10 işletim sistemine sahip olan bilgisayarlarda meydana gelen ve çözüme kavuşturulması beklenen sorunlardan bir tanesi olan Font hataları basit bir kaç adımın takip edilmesi ile birlikte çözülebilir. Windows 10 font yükleme hatası ve çözümü için gerekli olan adımların takibinden sonra bilgisayarda istenilen yazı fontunun kullanımı sağlanır.

Windows 10 Font Yükleme Hatası Nedir?

Bilgisayarların güncelleme alması ile birlikte meydana çıkan pek çok hata ve işlem görememe durumu kullanıcıların sorun yaşamasına neden olur. Windows 10 font hatası da bu durumlardan bir tanesi olup işlemci firma tarafından bilgisayara gönderilen güncelleme sebebi ile yazılımda sorun çıkmasından ötürü font kullanımına izin verilmemektedir. Kullanıcının manuel ayarlama yaparak bu soruna çözüm bulması sağlanır.

Windows 10 Font Yükleme Hatası Çözümü Nedir?

Windows 10 işletim sistemine sahip bir bilgisayar kullanılıyor ise font sorununu çözmek için öncelikle denetim masasından yazı tipi kısmına giriş yapılması gerekir. Windows 10 font yükleme hatası ve çözümü için gerekli olan bu adım tamamlandıktan sonra yazı tipini değiştirme menüsü üzerinden dil ayarlarına göre yazı tiplerini gizle alanında yer alan tik kaldırılır ve bilgisayar yeniden başlatılır. Bilgisayar yeniden başlatıldıktan sonra Stan kısmında yer alan tüm klasörler türe göre sıralanır ve bir kısmı seçilerek sağ tık üzerinden yükle butonuna basıldığı zaman font yüklemesi gerçekleşir.

İçindekiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir