Windows 10 Güncellemeleri Nasıl Kapatılır?

Güncellemeler bilgisayarlar için bazen gerekli olsa da çoğu zaman da yarardan çok bilgisayar üzerinde bazı sıkıntıları beraberinde getirebiliyor. Windows 10 işletim sistemi olan bilgisayarlarda otomatik bir şekilde zamanı geldiğinde güncellemeler iner. Ve kişiler zamanla bilgisayarın yavaşladığını ve kasma meydana geldiğini düşünebilir. Böyle durumlarda güncellemeleri kapatmak son derece etkili bir yöntem olacaktır. Bunun için şu adımları takip edebilirsiniz.

Hizmetler Bölümü İle Güncelleme Durdurma

İlk olarak görev çubuğunda Windows logosunun hemen yanında yer alan arama bölümüne “hizmetler” ya da “services” şeklinde bir arama yaparak hizmetler uygulamasını açın. Windows 10 işletim sisteminde arka planda çalışan programlar Windows 10’nun hizmetler uygulaması üzerinden denetlenebiliyor. Windows Update servisini, buradan devre dışı bırakarak kapatabilirsiniz. Üzerine sağ tıklayarak devre dışı bırakmanız yeterli olacaktır.

Tarifeli Bağlantı Yoluyla Kapatma

Kişilerin Windows 10 güncelleme kapatma düşüncesindeki temel hedeflerden birisi de güncelleştirmelerin indirilmesi esnasında internet hızında çok fazla yavaşlama hissedilmesidir. Aynı zamanda kotalı internet kullanan kişiler de bazen çok büyük boyutta olan güncelleştirmeleri indirdikleri zaman kota problemi de ortaya çıkabiliyor. Bunun için de tarifeli bağlantı butonunu açık hale getirerek, güncellemelerin otomatik bir şekilde gelmesine engel olabilirsiniz. Bunun için de ağ ve internet penceresinden wifi bölümüne girin. Sonra gelişmiş ayarlar ve tarifeli bağlantı kısmını açarak, güncellemeleri sadece istediğiniz zaman indirme şansına sahip olacaksınız.

İçindekiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir