Windows 10 Güvenlik Duvarı Kapatma (Windows 7, 8)

Windows Amerika tabanlı bir yazılım firmasıdır. Genellikle çıkarmış olduğu Windows işletim sistemi serisiyle bilinmektedir. Bazı işletim sistemleri şunlardır. Windows 10, Windows 8, Windows XP. Güvenlik duvarı ise bilgisayara sızabilecek solucan, virüs gibi kötü yazılımları engellemek için yazılmış bir yazılımdır. İşte Windows 7, 8 ve 10 güvenlik duvarı kapatma yolları.

Windows 10 Güvenlik Duvarını Kapatma Yolları

Üç farklı yöntem mevcuttur. Ayarlar menüsü işletim sistemi ile ilgili bütün işlerin yapıldığı bölümdür. Bu bölümden klavye ayarları, uygulama kaldırma, uygulama onarma gibi birçok işlem yapılmaktadır. Windows 10 güvenlik duvarını kaldırmak için başlat tuşuna basıp( diğer adıyla Windows tuşu, klavyede “fn” tuşunun sağında alt tuşunun solunda bulunur) ayarlar sekmesine gelinir. (Gelen kısımda ayarlar yazılması yeterlidir) Ayarlar bölümüne geldikten sonra güncelleştirme ve güvenlik sekmesine tıklanır ve Windows güvenliği sekmesine tıklanır. Daha sonra güvenlik duvarı ağ koruması sekmesi seçilir. En son olarak bir profil seçilir ve Windows güvenlik duvarı altında yer alan ayar açık ise kapalı olarak işaretlenip kaydedilip ayarlar menüsü kapatılır.

İkinci yöntem şöyledir. İlk olarak başlat tuşuna basılıp çalıştır yazılır. Bunun kısayolu ise Windows tuşu ile R tuşuna aynı anda basmaktır. Açılan çalıştır penceresine “services.msc” yazılır ve enter tuşuna basılır. Bu bölümde karşınıza arka plan da çalışan bütün uygulamaların listesi gelecektir. Güvenlik duvarını bulup sağ tıklayıp durdur sekmesine tıklayarak Windows güvenlik duvarını durdurmuş olursunuz. ( Eğer işletim sisteminizi Türkçe kullanıyorsanız Windows Güvenlik Duvarı, İngilizce kullanıyorsanız Windows Firewall olarak arama yapınız)

Üçüncü kısımda ise denetim masası açılır. Tüm denetim masası ögeleri seçilir. Ve ardından Windows güvenlik duvarı seçilir. Ve solda çıkan altı çizili menülerden Windows güvenlik duvarını etkinleştir veya devre dışı bırak olan seçilip işlem gerçekleştirilir.

Windows 7 Güvenlik Duvarı Kapatma

Windows 7 adlı işletim sisteminde güvenlik duvarını kapatmak oldukça kolaydır. Bunun için öncelikle denetim masasına giriş yapılır. Ardından açılan sayfada sağ üst köşede bulunan arama kutusuna güvenlik duvarı yazılıp o sayfaya gidilir. Ve en son olarak “Güvenlik Duvarını Kapat( Önerilmez) ” sekmesi seçilip güvenlik duvarı kapatılır.

Windows 8 Güvenlik Duvarı Kapatma

Windows 8’de güvenlik duvarı kapatma işlemi oldukça kolaydır. Bunun için öncelikle başlat menüsüne gelinir. Bunun için Windows tuşuna basmak yeterli olacaktır. Açılan arama kutusuna “Güvenlik Duvarı” yazılır ve onaylanır. Yeni bir menü açılır. Bu sayfada güvenlik duvarı simgesine tıklanır ve o menüye gidilir. Açılan menüde “Güvenlik Duvarını etkinleştir veya devre dışı bırak” seçilir. Yeniden bir menü karşımıza çıkar ve o menüden parantez içinde belirtilen “Önerilmez” sekmesi seçilip onaylanır.

Böylelikle kullanmış olduğunuz Windows 7, 8 veya 10 işletim sisteminin güvenlik duvarını kapatabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir