Windows 10 İle Gelen Hatalar Nelerdir ?

Windows’un son sürümü olan Windows 10 yayınladığı gün 14 milyon gibi büyük indirme sayısı aldı. Büyük bir kesim kullanılan bu sürümden mutlu olacak ki herhangi bir şikayette bulunmadı. Yaklaşık bir yıl kadar test aşamasında kaldı. Herhangi bir hatayla karşılaşılmaması adına oldukça iyi bir süre olmasına rağmen hatalar tespit edilememiş durumda.

CPU kullanımı ve yeni browser olan Microsoft Edge ile büyük bir yenilik kattı kendisine. Büyük bir emek sonucu bunların oluşturulması takdire şayan bir durum. Ancak her yeni ürün bir bug süresinden geçmektedir. Bu yüzden Windows 10’a geçmek için acele etmemekte fayda var. Belirli bir süre Windows 8.1 sürümünde kalıp kullanıcıların tepkilerini tespit etmek önemliydi. Bazı kullanıcılar ise “Ben geçtim ama herhangi hata göremedim.” de diyebiliyor. Ancak sistem üzerindeki hatalar çok hızlı bir şekilde tespit edilebilecek düzeyde değil.

Bizi Bekleyen Hatalar Neler ?

İlk hata başlat menüsünden kaynaklandı. Başlat menüsüne tıkladığımız zaman ekranın sağ kısmına uygulamalar açılmakta. Tam da bu kısımda bizleri bir hata bekliyor. Gerçi bu duruma ne kadar hata denir burası tartışmaya açık bir durum. Uygulama sayınız 512’den fazla ise sağ tarafta açılan kısımdaki bütün bağlantıları kaybediyorsunuz.

Diğer hata ise bazı oyunlardan dolayı meydana geldi. The Sims3, Simcity 5 ve Gta 5 oyunlarında da Windows 10 sürümünden kaynaklı hatalar oluştu.

Windows 10 İle Gelen Hatalar Nelerdir ?” için 5 yorum

  1. windows 10’u arkadaşımın cafesine kurdum toplamda 25 bilgisayara sadece bilgisayarlara ip verirken biraz problem yaşadım onuda çözdüm sayenizde bu güzel makaleniz için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir