Windows 10 KB3213986 Güncelleştirme Sorunu

Windows 10 yayınlandığı günden beri kendini geliştirmeye devam ediyor. Eksiklilerini yaptığı güncelleme ile kapatmaya çalışan bu işletim sisteminin bir eksiği de güncelleştirmeleri yaparken tam olarak yüklenememesi sorunu. Bu bilgisayarımızdan da kaynaklanıyor olabilir, bazı sistem dosyalarının bozuk olmasından da kaynaklanıyor olabilir. Çözüm için uygulamamız gereken bir kaç adım mevcuttur.

KB3213986 Güncelleştirme Yüklenememe Hatası ve Çözümü

 1. Sol alt köşede yer alan Windows simgesine sağ tıklayalım. Açılan menüden “Komut İstemi(Yönetici)” bulalım ve açalm. Komut satırı olarak bilinen cmd’yi açmış olduk. Ardından aşağıdaki kodları bir seferde komut satırına yazalım ve enter tuşuna basalım.

  net stop wruauserv
  net stop cryptSvc
  net stop bits
  net stop msiserver
  ren C:\Windows\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old
  ren C:\Windows\System32\catroot2 catroot2.old
  net start wuauserv
  net start cryptSvc
  net start bits

  net start msiserver
  pause

  Bu komutları tek seferde komut satırına yapıştırıp çalıştırdıktan sonra ayarlardan güncelleme merkezine gidelim ve bulunan güncellemeleri yükleyelim. Bilgisayarımızı yeniden başlattıktan sonra sorun halen devam ediyorsa bir sonraki adımı uygulayalım.

 2. Sol alt köşede bulunan arama menüsünü açarak “services.msc” yazalım. Hizmetler penceresi açılacaktır. Hizmetlerin arasından “Windows update“i bulalım. Ona sağ tıklayarak özellikler diyelim ve bağlangıç türünün otomatik olup olmadığını kontrol edelim. Değilse yapalım.
  Daha sonra Windows modül yükleyicinin ve şifreleme hizmetinin çalıştığından emin olalım. Bilgisayarımızı yeniden başlatarak sorun çözülmüş mü kontrol edelim.

Windows 10 KB3213986 Güncelleştirme Sorunu” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir