Windows 10 Kilit Ekranı Nasıl Kapatılır? Kilit Ekranı Düzenleme

Windows’un kullanıcılar tarafından tercih edilmesi ile beraber Windows’unu kendine özel yapmaya çalışanların sayıda çoğalıyor. Windows’un bu kapsamda en çok dikkat çeken noktası ise kilit ekranı. Microsoft’un sahibi olduğu e-mail servisi ile ortak çalışan sistemde kilit ekranını geçmek için mail şifresini girmek gerekiyor. Peki, bu durumda Windows 10 kilit ekranı üzerinde nasıl değişiklik yapabiliriz?

Windows 10 Kilit Ekranını Kaldırma

Windows’u açtığınızda karşınıza herhangi bir kilit ekranı veya parola sorgusu çıkmasını istemiyorsanız Windows’u açtığınızda masaüstünde iken klavyeden Windows logosu + R tuşuna aynı anda basarak çalıştır komut ekranını açınız. Buradan ilgili kutucuğa “control userpasswords2″ yazın ve enter tuşuna basın. Burada karşınıza açılan pencere içerisinde kullanıcının parola girmeden Windows’u açamaması için olan seçilebilir kutucukta ki işareti kaldırın ve tamam tuşuna basın. Böylelikle bilgisayar açılış ekranında size parola sormayacaktır.

Windows 10 Kilit Ekranını Düzenleme

Öncelikle bilgisayarınızı açtıktan sonra masaüstünde herhangi boş bir yere sağ tuş ile tıklayın ve kişiselleştir seçeneğini seçin. Açılan pencereden ise kilit ekranını seçerek kilit ekranı ayar menüsüne ulaşın. Buradan kilit ekranında Windows logosu, resim veya başka bir şey görünmesini seçebilirsiniz. Ayrıca sayfayı aşağı kaydırınca kilit ekranında görünmesini istediğiniz öğeleri seçebilir bildirimler ile ilgili ayarlar yapabilirsiniz. Kilit ekranını ön izlemek için ise klavyeden Windows logosu + L tuşuna basabilirsiniz.

İçindekiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir